תקומה וגבורה: מפגשים בחברה הישראלית - בחינוך העל-יסודי

על מפגשים בחברה הישראלית

בימיה הראשונים של המלחמה, לאחר הטבח הנורא בשבעה באוקטובר, החלה לנשב רוח גדולה של אחדות בחברה הישראלית. שמחנו להיווכח שרוחו של העם איתנה ,אף על פי שליבו שבור, ושהיא דוחפת לעשיית טוב, להתנדבות ולתרומה בכל תחום שנדרשו בו יד עוזרת ולב פתוח.

דווקא בימים של מלחמה עם אויבינו, חשוב שנתאחד להדוף כל ניסיון לעורר מלחמה מבית. נמשיך להיאחז בכל כוחנו ברוח הישראלית הגדולה שנושבת במלוא עוזה והדרה דווקא בעת משבר וקושי ונמשיך לעמול על יצירת חיבורים ומפגשים בין אוכלוסיות שונות, קהילות מגוונות ובין אלו שאינם אחידים בדעותיהם - בתקווה לעתיד טוב משותף.

התכנים המובאים כאן עומדים על חשיבותה של האחדות לחברה בעת שגרה, ובייחוד בשעת משבר, בוחנים את המורכבות שבהשגת אחדות, התייחסויות של קהילות שונות אליה וכלים ורעיונות מעשיים להעצמתה.

המטה לחינוך אזרחי וחיים משותפים
  • מתאחדים למען האנושיות (כיתות ז-יב)
    במערך זה בעיצומה של מלחמת "חרבות ברזל", נתמקד סביב המסר המאחד - "מתאחדים למען האנושיות". במהלך התקופה הקשה שמדינת ישראל על כל גווניה מתמודדת איתה, התגלו גם רגעים של גבורה, אנושיות וחמלה, לצד קיטוב, הקצנה ואלימות. דווקא בתקופה זו אנו חושבים כי יש לתת את הדעת על חיזוק החברה הישראלית כחברה מכילה, אנושית וסובלנית ומיגור תופעות של שנאה וגזענות.
מינהל חברה ונוער
שפ"י
מוזיאונים

אולי תתעניינו גם ב...

הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!