דלג אל

תוכניות הסברה

תוכניות הסברה

כל אחת מתוכניות ההסברה המוצעות מציגה בפני בני נוער וצוותי חינוך בחט"ב ובחט"ע ידע בדבר זכויותיהם בתחומי חיים שונים – זכויות בעבודה וזכויות במצבים של מעורבות בהליכים פליליים. שיעורי ההסברה מוצעים על ידי מומחים ממשרדי הממשלה הרלוונטיים הפועלים בשיתוף פעולה עם הפיקוח ליישום זכויות תלמידים במשרד החינוך. השיעורים כוללים הצגת ידע רלוונטי, ניתוח סיפורי מקרה ושיח עם בני נוער בסוגיות אקטואליות.

חזרה לראש הדף

הנגשת זכויות לבני נוער בעבודה حقوق الشباب العامل

הנגשת זכויות לבני נוער בעבודה حقوق الشباب العامل

התוכנית פועלת במסגרת שיתוף פעולה בין הפיקוח הארצי ליישום זכויות תלמידים במשרד החינוך ומִנהל הסדרה ואכיפה במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים. מטרת התוכנית להציע לבני נוער ידע בדבר זכויותיהם בסביבות עבודה משתנות וכלים לפעולה במצבים שבהם זכויות אלו מופרות. בכל שנה עם תחילת שנת הלימודים מופץ לבתי הספר קול קורא לרישום לתוכנית. הפעילות בלא תשלום אך כפופה לרישום.

סדנאות בנושא - זכויות בני נוער בעבודה

ההרצאות מיועדות לתלמידים בכיתות י' – י"ב יועברו על ידי מפקחים מומחים בתחום זכויות נוער בעבודה מטעם מינהל הסדרה ואכיפה, בשפות עברית וערבית וללא תשלום בכפוף לתיאום מראש.

"שלא יעבדו עליכם" – זכויות בני נוער בעבודה

כרזות בני נוער בעבודה

חזרה לראש הדף

זכויות הקטין והקטינה בהליך פלילי, בשיתוף הסנגוריה הציבורית לנוער

זכויות הקטין והקטינה בהליך פלילי, בשיתוף הסנגוריה הציבורית לנוער

התוכנית פועלת במסגרת שיתוף פעלה בין הפיקוח הארצי ליישום זכויות תלמידים במשרד החינוך והסנֵגוריה הציבורית במשרד המשפטים. מטרת התוכנית להקנות לתלמידים ידע בדבר זכויותיהם במצבים של פתיחת הליך פלילי נגדם, לפרט את המעשים הנחשבים עבירות פליליות ולברר מה אפשר לעשות כדי להימנע מהגעה למצב של האשמה פלילית. בכל שנה עם תחילת שנת הלימודים מופץ לבתי הספר קול קורא לרישום לתוכנית. הפעילות בלא תשלום אך כפופה לרישום.

חזרה לראש הדף

עורך דין משלי - הסיוע המשפטי במשרד המשפטים

עורך דין משלי - הסיוע המשפטי במשרד המשפטים

מערך הייצוג של בני הנוער מוצג באתר משרד המשפטי באופן הבא:

"קוראים לנו "עו"ד משלי", מכיוון שאנחנו עורכי דין מיוחדים לילדים ובני נוער, שמבינים את הבעיות המשפטיות המיוחדות עמן אתם מתמודדים, יודעים איך לתקשר איתכם, וזמינים לכל שאלה או התייעצות משפטית שלכם.
התפקיד שלנו הוא לסייע לכם למצות את הזכויות שלכם, להבין בעיות משפטיות שאתם מתמודדים איתן, להשמיע את קולכם בבית המשפט ולהשפיע על החלטות משפטיות שנוגעות אליכם.
הייעוץ, הסיוע והייצוג המשפטי ניתן חינם (במימון המדינה) וללא כל מחוייבות מצדך."

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.