חפש ב:

יום כדור הארץ

יום כדור הארץ

התמודדות האדם במרחב פיזי משתנה

בכל שנה ב-22 באפריל יותר ממיליארד בני אדם ברחבי העולם מציינים את "יום כדור הארץ העולמי" להעלאת המודעות להגנת הסביבה ולשמירה על כדור הארץ. יום זה נועד לקדם את ההכרה ביכולתו של האדם להשפיע על גורלו ועל גורלם של דורות המחר בהתנהלות יום-יומית מתחשבת בסביבה. כמו כן הוא נועד לקדם את ההבנה שצריכת משאבים יעילה משפיעה על כל המערכת האקולוגית ועל איכות הסביבה.

יום כדור הארץ צוין בשנת 1970 בארה"ב במטרה להפגין אכפתיות ודאגה לסביבה ולהעלות את הנושא על סדר היום. מאז היה להפגנה ארצית המתקיימת אחת לשנה.

גם ברחבי ישראל מציינים בכל שנה את יום כדור הארץ. את אירועי היום מרכזת עמותת חיים וסביבה – ארגון הגג של ארגוני הסביבה וארגון מגמה ירוקה המוביל אקטיביזם סביבתי בישראל. בשנים האחרונות התקיימו ביום זה אירועים סביבתיים כגון טקס הגלובוס הירוק ואירועי 'שעת כדור הארץ' שכללו פעילות של רשויות עירוניות שונות להעלאת המודעות לחיסכון בחשמל ובמשאבי הטבע ובכלל זה גם כיבוי אורות סמלי לשעה אחת.

הנושא המרכזי שנבחר לציון יום כדור הארץ 2018 הוא עולם בלא זיהום מפלסטיק.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

סרטונים

התחממות גלובלית
התחממות גלובלית
יום כדוה"א בישראל 2010
יום כדוה"א בישראל 2010
יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.