חפש ב:

מדינות לחופי הים התיכון

מדינות לחופי הים התיכון

20 המדינות השוכנות לחופי הים התיכון משתייכות לשלוש יבשות: אירופה, אסיה ואפריקה.

המדינות שחלק משטחן כלול באגן הים התיכון נקראות ארצות הים התיכון. מקצת מן המדינות האלה, אפילו השוכנות לחופי הים התיכון ממש כמו טורקיה או צרפת, נכללות באגן הים התיכון רק בחלק קטן משטחן. מדינות אחרות כמו פורטוגל או ירדן נכללות בארצות הים התיכון מבחינה אקלימית ותרבותית אף שאינן שוכנות לחופיו.

אגן הים התיכון נחלק לאזורים באירופה, באפריקה ובאסיה. באירופה הוא כולל חלקים ממדינות אלו: פורטוגל, ספרד, צרפת, איטליה, סלובניה, קרואטיה, בוסניה-הרצגובינה, מונטנגרו, אלבניה, יוון וטורקיה האירופית. עוד הוא כולל את המדינות הקטנות אנדורה, מונקו, סן מרינו, קריית הוותיקן ומלטה. חלקו האסיאתי של אגן הים התיכון כולל את טורקיה האסיאתית, את סוריה, לבנון, ישראל וקפריסין. באפריקה משתייכים לאגן הים התיכון חלקים מהמדינות האלה: מצרים, לוב, טוניסיה, אלג'יריה ומרוקו.

אגן הים התיכון היה מיושב בצפיפות יחסית עוד מהתקופה הפרה-היסטורית. באגן הים התיכון יש עד היום מגוון גדול של עמים ודתות, שפות ותרבויות.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

סרטונים

"ים תיכוני", חנן יובל
"ים תיכוני", חנן יובל
מוזיקה ים תיכונית
מוזיקה ים תיכונית
יהדות מרוקו
יהדות מרוקו
המרכז למורשת יהדות יוון
המרכז למורשת יהדות יוון
מקדוניה
מקדוניה
סיור באיטליה
סיור באיטליה
יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.