חפש ב:

תחרויות במחול

חזרה

תשע"ט

תשע"ט צילום: שחר ששון

ב-21 במאי 2019 התקיימה תחרות ארצית לתלמידים מצטיינים באומנויות בהובלת אגף אומנויות בתחומים אלו: מחול, מוזיקה, תיאטרון, אומנות חזותית וקולנוע. השופטים: אומנים מובילים בעלי שם ומומחים בתחומם.
התחרות התקיימה במרכז לאומנויות אלמא בזיכרון יעקב.
תחרות זו מביאה עימה לקדמת הבמה תהליכי עומק בביצוע וביצירה בעבודתם של אלפי תלמידים. המצטיינים שנבחרו להשתתף עברו הליך מיון קפדני ומשמעותי במסגרת ההכנות לרסיטל הבגרות ולבחינות הבגרות באומנויות השונות.
מן האלפים הלומדים במגמות הגיעו המצטיינים שבהם להישגים גבוהים במיוחד, הישגים שוודאי יובילו אותם להיות העתודה של אומני ישראל.
במסגרת התחרות הוקמה ועדת היגוי שחבריה כולם אומנים, יוצרים, מבצעים ומובילים בתחומי האומנויות השונים.
ועדה זו באחריות ובהובלה של המפמ"רים והמדריכים לאומנויות, סייעה רבות להגשמת החזון ולייסוד התחרות השנתית לתלמידים המצטיינים.
נבחרו לתחרות תלמידים מצטיינים בהצטיינות יתרה בבחינת הרסיטל במחול ובבחינת אומנות המחול בתחום הכוראוגרפיה.
שלב רבע הגמר כלל עשרות תלמידים, ומתוכם נבחרו שישה בכל קטגוריה. בשלב חצי הגמר נבחרו כשלושה בכל קטגוריה. שלב הגמר התקיים בנוכחות קהל.
נוסף על פרס מטעם משרד החינוך קיבלו הזוכים מלגת לימודים מלאה לשנה מטעם הפקולטה למחול באקדמיה הגבוהה למוסיקה ולמחול והמסלול למחול במכללת סמינר הקיבוצים.
כמו כן, התלמדות בלהקת הבלט הישראלי, להקת המחול בת שבע, להקת המחול הקיבוצית, להקת המחול ורטיגו וליווי יצירתי בכלים – גוף לעבודה כוראוגרפית.

אלו שמות הזוכים:
קטגוריית ביצוע בלט קלאסי:
במקום השני זכתה הילה פלד ממגמת המחול תיכון האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים בריכוזה של אווי ליפשיץ שטרנברג.
במקום השלישי זכה דני אוחנה ממגמת המחול עירוני א׳ תל אביב בריכוזה של דלית הרמתי.
קטגוריית ביצוע מחול מודרני:
במקום הראשון זכה גיא דוידסון ממגמת המחול עירוני א׳ תל אביב.
במקום השני – אליה מגנזי ממגמת המחול תיכון האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.
במקום השלישי זכה עידו טולדנו ממגמת המחול תיכון האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.
קטגוריית כוראוגרפיה:
במקום ראשון זכה עידו טולדנו ממגמת המחול תיכון האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.
במקום שני זכה גיא דוידסון ממגמת המחול עירוני א׳ תל אביב.
במקום שלישי – אליה מגנזי ממגמת המחול תיכון האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.

תשע"ח

תשע"ח צילום: אורן מנצורה

דור העתיד של אומני ישראל
בפעם הראשונה תחרות ארצית של משרד החינוך בכל תחומי האומנויות: מוזיקה, מחול, תיאטרון, קולנוע ואומנות חזותית
השופטים: מטובי האומנים והמומחים בארץ
מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב בירך את הזוכים ואמר: "משרד החינוך מרחיב ומקדם את לימודי האומנות, מתוך הכרה מלאה בחשיבותם ובתרומתם הן לתלמידים הן לתרבות הישראלית. אנו משקיעים היום באומני המחר, ומזהים בקרב התלמידים כישרונות פורצי דרך ובלתי רגילים. נמשיך לפתח את מגמות האומנות בכל רחבי הארץ".
השבוע קיים משרד החינוך תחרות ארצית לתלמידים מצטיינים בתחומי האומנויות. התחרות התקיימה במרכז לאומנויות אלמא בזיכרון יעקב. זו הפעם הראשונה שמשרד החינוך מקיים תחרות בסדר גודל זה. (בשנה שעברה התקיימה התחרות רק במוזיקה ובמחול.)
תחרות זו הביאה עימה חשיפה של ממש לתהליכי עשייה ויצירה של אלפי תלמידים. המצטיינים שנבחרו להשתתף עברו הליך מיון קפדני ומשמעותי במסגרת ההכנות לרסיטל הבגרות ולבחינות הבגרות באומנויות השונות.
מן האלפים הלומדים במגמות הגיעו המצטיינים שבהם להישגים גבוהים במיוחד, הישגים שוודאי יובילו אותם להיות העתודה של אומני ישראל.
במסגרת התחרות הוקמה ועדת היגוי שחבריה כולם אומנים, יוצרים, מבצעים ומובילים בתחומי האומנויות השונים. ועדה זו, באחריות ובהובלה של המפמ"רים והמדריכים לאומנויות, סייעה רבות להגשמת החזון ולייסוד התחרות השנתית לתלמידים המצטיינים.

אלו שמות הזוכים:
בקטגוריית ביצוע:
במקום הראשון זכתה הדר פינקלשטיין ממגמת המחול תיכון האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.
במקום השני זכתה שלי קדוש ממגמת המחול עירוני א' תל אביב.
במקום השלישי זכתה נועה טולדנו ממגמת המחול תיכון האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.
בקטגוריית כוראוגרפיה:
במקום הראשון זכה יהב סבג ממגמת המחול עירוני א' תל אביב.
במקום השני זכתה שלי קדוש ממגמת המחול עירוני א' תל אביב.
במקום השלישי זכתה נועה ברומפמן ממגמת המחול הרצוג כפר סבא.

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.