דלג אל

עבודות נבחרות ותחרויות במחול

חזרה
תחרויות במחול צילום: אורן מנצורה

תחרויות במחול הן במה לתוצרים מצטיינים יתרה בביצוע וביצירה (כוראוגרפיה) לפי גיל.

קטגוריות התחרות:
יצירה – עבודות כוראוגרפיה אישיות מצטיינות של תלמידות ותלמידים.
ביצוע – וריאציות וקטעים מיצירות רפרטואריות בתחום הבלט הקלאסי והמחול המודרני והעכשווי שאושרו לביצוע בבחינת בגרות הרסיטל. שופטי התחרויות הם אומנים בעלי שם ומורים-מומחים מובילים בתחום המחול.

תחרות מצטיינים וערב עבודות נבחרות תשפ״ג

סוזן דלל

אמש התקיים ערב מחולל של מצוינות: גמר תחרות תלמידים מצטיינים וערב עבודות נבחרות במחול!
הערב נפתח בגמר תחרות תלמידים מצטיינים יתרה במחול המתקיימת זו השנה הרביעית. בתחרות השתתפו התלמידים שהגיעו בשנת הלימודים הנוכחית, התשפ"ג, להישגים הגבוהים ביותר והם רקדני, יוצרי ואמני העתיד בישראל ובעולם.
בתחרות שלוש קטגוריות: קטגוריית ביצוע-בלט קלאסי, קטגוריית ביצוע-מחול מודרני, וקטגוריית כוריאוגרפיה מקורית.
לצד פרס ומכובד מטעם משרד החינוך הזוכים קיבלו מלגות לימודים לשנה מטעם מוסדות ההשכלה הגבוהה בתחום: המסלול למחול במכללת סמינר הקיבוצים והאקדמיה הגבוהה למוזיקה ומחול. כמו כן, יקבלו הזוכים בהתאם לקטגוריית הזכייה בהתנסויות מעשיות במסגרת ארבעת הלהקות הגדולות בישראל וליווי אמנותי לכוריאוגרפיה.

תודה למגמות המצטיינות (לפי סדר א׳-ב׳)
בליך, רמת גן בריכוזה של הילית כהן
בן צבי, קריית אונו בריכוזה של אירית מולטו
הרצוג, כפר סבא בריכוזה של שלי השחר
נוטרדאם מעילייא, כפר יאסיף בריכוזה של ראבעה מורקוס רובה
עירוני א׳ לאמנויות תל אביב בריכוזה של דלית הרמתי
עירוני א׳ לאמנויות מודיעין בריכוזה של יהודית אוזמו-דנון
קציר, רחובות בריכוזן של שירה רוזנטל ועדי שימשי
רעות לאמנויות, חיפה בריכוזה של רחלי שפירא
תיכון לאמנויות, ירושלים בריכוזה של ילנה אברמוביץ׳
תיכון האקדמיה למוזיקה ומחול, ירושלים
בריכוזן של אווי ליפשיץ שטרנברג וליאן יפה זליגפלד
תיכון ע״ש יגאל אלון למדעים ואמנויות, רמה״ש בריכוזה של אפרת הנדלר
תלמה ילין, גבעתיים בריכוזו של רן בראון

תודות למנהלים לרכזי ומורי המחול על עבודה מסורה, מקצועית ורגישה שהביאה לשיא שכזה.
ברכות לבתי הספר, לזוכים ולמשתתפים ובהצלחה בדרככם האמנותית.

תודה לועדת השיפוט האמנותית:
יו״ר הוועדה הכוריאוגרפית והיוצרת רונית זיו, טליה פז רקדנית וסולנית בינלאומית, סהר עזימי יוצר וכוריאוגרף.

להל"ן תוצאות ועדת השיפוט האמנותית של תחרות המצטיינים במחול:
קטגוריית ביצוע- בלט קלאסי:
מקום ראשון: התלמידה נטע מרון ממגמת המחול הרצוג, כפר סבא בריכוזה של שלי השחר
מקום שני: התלמידה נופר הרשקוביץ ממגמת המחול מקיף הדסים, אבן יהודה בריכוזה של ענת אלון
מקום שלישי: התלמידה ליבי אובסישר ממגמת המחול תיכון לאמנויות ע"ש תלמה ילין, גבעתיים בריכוזו של רן בראון
קטגוריית ביצוע- מחול מודרני:
מקום ראשון: התלמידה עלמה מנדיל ממגמת המחול תיכון האקדמיה למוזיקה ולמחול, ירושלים בריכוזן של אוי ליפשיץ שטרנברג וליאן יפה-זליגפלד
מקום שני: התלמיד נורי שטרית ממגמת המחול עירוני א' לאמנויות, תל אביב בריכוזה של דלית הרמתי
מקום שלישי: התלמידה שירה קסטנבוים ממגמת המחול עירוני א' לאמנויות, תל אביב בריכוזה של דלית הרמתי
קטגוריית כוריאוגרפיה מקורית:
מקום ראשון: התלמידה ליה ריפל ביצירתה צבע "צבע אדום" ומגמת המחול מקיף ע"ש יגאל אלון, רמת השרון בריכוזה של אפרת הנדלר
מקום שני: התלמידה ליהי לוסקי ביצירתה "A Night at the Opera" ומגמת המחול תיכון האקדמיה למוזיקה ומחול, ירושלים בריכוזן של אווי ליפשיץ שטרנברג וליאן יפה זליגפלד
מקום שלישי: התלמידה דניאל כהן ביצירתה "Naturally Different" ומגמת המחול עירוני א' לאמנויות, תל אביב בריכוזה של דלית הרמתי

(צילום: אורן מנצורה)

"עת רקוד": ערב עבודות נבחרות במחול – תשפ"ב

שחזור יצירות מופת במחול ועבודות כוראוגרפיה (בגרות). אנו שמחות ונרגשות על קיום ערב עבודות נבחרות במחול. ערב זה הוא מסורת חגיגית ובמה לעשייה אומנותית, מקצועית וענפה במגמות המחול. אחרי שנתיים מורכבות יתקיים הערב ברוח "עת רקוד". הערב ביום ראשון כ"א באייר תשפ"ב, 22 במאי 2022, במרכז סוזן דלל. המופע יחל בשעה 20:00.

צילום: רונן חורש

תחרות ארצית לתלמידים מצטיינים – תשע"ט

ב-21 במאי 2019 התקיימה תחרות ארצית לתלמידים מצטיינים באומנויות בהובלת אגף אומנויות בתחומים האלה: מחול, מוזיקה, תיאטרון, אומנות חזותית וקולנוע. השופטים בתחרות היו אומנים מובילים בעלי שם ומומחים בתחומם. התחרות התקיימה במרכז אומנויות אלמא בזיכרון יעקב.
תחרות זו הביאה עימה לקדמת הבמה תהליכי עומק בביצוע וביצירה בעבודתם של אלפי תלמידים. המצטיינים שנבחרו להשתתף עברו הליך מיון קפדני ומשמעותי במסגרת ההכנות לרסיטל הבגרות ולבחינות הבגרות באומנויות השונות.
מן האלפים הלומדים במגמות הגיעו המצטיינים שבהם להישגים גבוהים במיוחד, הישגים שוודאי יובילו אותם להיות העתודה של אומני ישראל.
במסגרת התחרות הוקמה ועדת היגוי שחבריה כולם אומנים, יוצרים, מבצעים ומובילים בתחומי האומנויות השונים. ועדה זו, באחריות ובהובלה של המפמ"רים והמדריכים לאומנויות, סייעה רבות להגשמת החזון ולייסוד התחרות השנתית לתלמידים מצטיינים.
נבחרו לתחרות תלמידים מצטיינים בהצטיינות יתרה בבחינת הרסיטל במחול ובבחינת אומנות המחול בתחום הכוראוגרפיה.
שלב רבע הגמר כלל עשרות תלמידים, ומתוכם נבחרו שישה בכל קטגוריה. בשלב חצי הגמר נבחרו כשלושה תלמידים בכל קטגוריה. שלב הגמר התקיים בנוכחות קהל.
נוסף על פרס מטעם משרד החינוך קיבלו הזוכים מלגת לימודים מלאה לשנה מטעם הפקולטה למחול באקדמיה הגבוהה למוסיקה ולמחול והמסלול למחול במכללת סמינר הקיבוצים. כמו כן, התלמדות בלהקת הבלט הישראלי, להקת המחול בת שבע, להקת המחול הקיבוצית, להקת המחול ורטיגו וליווי יצירתי בכלים – גוף לעבודה כוראוגרפית.

שמות הזוכים לפי קטגוריות:

קטגוריית ביצוע בלט קלאסי
במקום השני – הילה פלד ממגמת המחול תיכון האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים בריכוזה של אווי ליפשיץ שטרנברג.
במקום השלישי – דני אוחנה ממגמת המחול עירוני א׳ תל אביב בריכוזה של דלית הרמתי.

קטגוריית ביצוע מחול מודרני
במקום הראשון – גיא דוידסון ממגמת המחול עירוני א׳ תל אביב.
במקום השני – אליה מגנזי ממגמת המחול תיכון האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.
במקום השלישי – עידו טולדנו ממגמת המחול תיכון האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.

קטגוריית כוראוגרפיה
במקום הראשון – עידו טולדנו ממגמת המחול תיכון האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.
במקום השני – גיא דוידסון ממגמת המחול עירוני א׳ תל אביב.
במקום השלישי – אליה מגנזי ממגמת המחול תיכון האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.

צילום: שחר ששון

תחרות ארצית לתלמידים מצטיינים – תשע"ח

דור העתיד של אומני ישראל
בפעם הראשונה תחרות ארצית של משרד החינוך בכל תחומי האומנויות: מוזיקה, מחול, תיאטרון, קולנוע ואומנות חזותית. השופטים: מטובי האומנים והמומחים בארץ.
מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב בירך את הזוכים ואמר: "משרד החינוך מרחיב ומקדם את לימודי האומנות, מתוך הכרה מלאה בחשיבותם ובתרומתם הן לתלמידים הן לתרבות הישראלית. אנו משקיעים היום באומני המחר, ומזהים בקרב התלמידים כישרונות פורצי דרך ובלתי רגילים. נמשיך לפתח את מגמות האומנות בכל רחבי הארץ".
השבוע קיים משרד החינוך תחרות ארצית לתלמידים מצטיינים בתחומי האומנויות. התחרות התקיימה במרכז אומנויות אלמא בזיכרון יעקב. זו הפעם הראשונה שמשרד החינוך מקיים תחרות בסדר גודל זה. (בשנה שעברה התקיימה התחרות רק במוזיקה ובמחול.)
תחרות זו הביאה עימה חשיפה של ממש לתהליכי עשייה ויצירה של אלפי תלמידים. המצטיינים שנבחרו להשתתף עברו הליך מיון קפדני ומשמעותי במסגרת ההכנות לרסיטל הבגרות ולבחינות הבגרות באומנויות השונות.
מן האלפים הלומדים במגמות הגיעו המצטיינים שבהם להישגים גבוהים במיוחד, הישגים שוודאי יובילו אותם להיות העתודה של אומני ישראל.
במסגרת התחרות הוקמה ועדת היגוי שחבריה כולם אומנים, יוצרים, מבצעים ומובילים בתחומי האומנויות השונים. ועדה זו, באחריות ובהובלה של המפמ"רים והמדריכים לאומנויות, סייעה רבות להגשמת החזון ולייסוד התחרות השנתית לתלמידים המצטיינים.

אלו שמות הזוכים:

קטגוריית ביצוע
במקום הראשון – הדר פינקלשטיין ממגמת המחול תיכון האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.
במקום השני – שלי קדוש ממגמת המחול עירוני א' תל אביב.
במקום השלישי – נועה טולדנו ממגמת המחול תיכון האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.

קטגוריית כוראוגרפיה
במקום הראשון – יהב סבג ממגמת המחול עירוני א' תל אביב.
במקום השני – שלי קדוש ממגמת המחול עירוני א' תל אביב.
במקום השלישי – נועה ברומפמן ממגמת המחול הרצוג כפר סבא.

צילום: אורן מנצורה

תחרות קליפ צעיר

תחרות קליפ צעיר נוצרה להנציח את היוצר הצעיר אורי סונין ז"ל שהלך לעולמו ביולי 1997 לאחר שחלה בלוקמיה בגיל 20. התחרות משמרת את רוחו של אורי שבעצמו יצר קליפים, צילם, ערך, ביים, שר, ניגן, כתב והלחין. המשפחה קיבלה על עצמה לעודד יוצרים צעירים להמשיך בדרך שבה היה אורי בוחר לוּ חי היום.
יותר מעשרים שנה משמשת תחרות קליפ צעיר ע"ש אורי סונין במה לעשרות יוצרים ויוצרות שהחלו את דרכם המקצועית בתחום הקולנוע והמדיה.

  • "קליפ צעיר" תשפ"ג- הזוכים בקטגוריית וידיאו דאנס
    קליפ שנוצר במסגרת "מחול מקום" - פרויקט משותף של תלמידי יא' במגמות המחול והקולנוע בתיכון "תלמה ילין" בגבעתיים.
    יצרו את הקליפ: יותם וידלשטיין, עמליה מגיד, אביב שמחוני, תיאה קישון, דורון גבאי, יואב צ'צ'יק וקרני כהן
  • "קליפ צעיר" תשפ"ב- הזוכים בקטגוריית וידיאו דאנס
    היצירה 'כתרים' היא פרי עבודה משותפת של צוות מגמת המחול "תיכון חדרה" בריכוזה של איוית ליבנה. כוריאוגרפיה: עינב פישר, עריכה: נעמה ערבה ואופיר פרג'ון רכז מגמת התקשורת יחד עם אפרים רזילוב- בוגר המגמה.

עירוני א מודיעין. צילום: אורן מנצורה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.