דלג אל

דליה רביקוביץ

שירה: דליה רביקוביץ

דליה רביקוביץ נולדה בישראל בשנת 1936 והלכה לעולמה בשנת 2005. היא הייתה סופרת, משוררת ומתרגמת וכלת פרס ישראל לשנת תשנ"ח-1998 בקטגוריית שירה ליוצרים. שיריה הראשונים הופיעו בשנות החמישים בכתב העת של שלונסקי 50 "אורלוגין" שעודד אותה בראשית דרכה.
על ספרה הראשון "אהבת תפוח זהב" כתב ברוך קורצוויל: "יש לה נימה לירית משלה. קובץ צנוע זה של שיריה, עולה בערכו הפיוטי, במקוריותו ואמיתותו על עשרות ספרי שירה".
דליה רביקוביץ כתבה גם שירי אהבה רבים ובהם חשפה את רגשותיה באופן חופשי. מאיר ויזלטיר כתב: "בלשון השיר שלה, היה משהו שהזכיר את רחל המשוררת. למרות שכתבה בלשון הדורה, עברית שורשית בעלת עומק, מעוגנת בלשון המקרא, היתה בלשון הזאת גם פשטות ועוצמה וידויית שבקעה משיריה, החל משיריה הראשונים".
ספרה האחרון, קובץ סיפורים קצר ושמו "באה והלכה", יצא בשנת 2005. דליה רביקוביץ כתבה גם סיפורי ילדים ותרגמה מאנגלית לעברית שירים של אדגר אלן פו, ויליאם בטלר ייטס, ות"ס אליוט. שיריה תורגמו ל-26 שפות.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

חובה או רשות

רשות.

סרטונים

שירתה וילדותה של דליה
שירתה וילדותה של דליה
חייה של דליה רביקוביץ
חייה של דליה רביקוביץ
דליה רביקוביץ ואִמה
דליה רביקוביץ ואִמה
כנס "חוט של זהב"
כנס "חוט של זהב"
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.