דלג אל

שייקספיר

שייקספיר

ויליאם שייקספיר נולד באפריל 1564 והלך לעולמו באפריל 1616. הוא היה מחזאי ומשורר אנגלי הנחשב לאחד מגדולי המחזאים בכל הזמנים. שייקספיר כתב טרגדיות, קומדיות ומחזות היסטוריים, שירים ובעיקר סונטות. נושאי המחזות שלו מגוונים ויש בהם עומק מוסרי, הבנה עמוקה לנפש האדם והשקפת עולם מעוצבת. הטרגדיה הראשונה שכתב הייתה "רומיאו ויוליה" בשנת 1595. רבים ממחזותיו תורגמו לעברית.

אפשר ללמד במסגרת לימודי הספרות 2 יח"ל את: המלט, מקבת, המלך ליר, אותלו.
5 יח"ל: חלום ליל קיץ, כטוב בעיניכם, מהומה רבה על לא דבר, אילוף הסוררת.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

חובה או רשות

רשות.

חזרה לראש הדף

ללמוד שייקספיר ולא רק מהספר

ללמוד שייקספיר ולא רק מהספר

שרית זמיר-שפיר בחרה ללמד את תלמידיה לימוד חווייתי ומרתק בשיטת "למידה מבוססת פרויקטים" (PBL). במסגרת זו התבקשו התלמידים לענות על שאלה פורייה, שאלה הדורשת קיומו של מחקר שקדני וממושך, ולהעמיד פרויקט ותוצרים.
השאלה שהובילה את הפרויקט הייתה: איך שייקספיר עדיין כאן?
בניסיון לענות על השאלה הפורייה התחלקו התלמידים לקבוצות משימה. הם חקרו היבטים שונים ביצירותיו של שייקספיר, יצאו לצפייה במחזה "מקבת" וענו על מטלות צפייה. כמו כן פגשו את הפרופסור לתיאטרון אבי עוז וצפו בסרט "מהומה רבה על לא דבר", קומדיית אהבה מאת שייקספיר.

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.