דלג אל

הצהרת נגישות

כ"ט בנובמבר בשעת חינוך

כ"ט בנובמבר בשעת חינוך

בכ"ט בנובמבר 1947 החליטה עצרת האומות המאוחדות על סיום המנדט הבריטי ועל חלוקת ארץ ישראל לשתי מדינות עצמאיות – מדינה יהודית ומדינה ערבית. עוד נקבע שירושלים תהיה עיר בשלטון בין-לאומי. התוכנית זכתה לשם תוכנית החלוקה. ההחלטה התקבלה ברוב של 33 מדינות בעד, 13 נגד ו-10 נמנעו. ביישוב היהודי התקבלה ההחלטה על הקמת מדינה יהודית בשמחה גדולה, ורבים יצאו ורקדו ברחובות הערים וביישובים ברחבי הארץ, ואף מחוצה לה. מנהיגי היישוב היהודי קיבלו את עקרונות התוכנית בעוד מנהיגי היישוב הערבי דחו אותה ופתחו במלחמה למוחרת היום.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

התמודדות במצבי סיכון - כיתה י
מבחר שיעורים שיחות ופעילויות לחיזוק החוסן האישי של התלמידים ולפיתוח כישוריהם להתמודדות עם מצבי סיכון בגיל ההתבגרות
מיומנויות רגשיות, קוגנטיביות וחברתיות בתהליכי למידה - כיתה י
מבחר פעילויות המיועדות ללוות את התלמידים בהתמודדותם עם האתגרים הלימודיים המורכבים בחטיבה העליונה, ולסייע להם במיומנויות של ניהול עצמי והתארגנות אישית וקבוצתי...
חרבות ברזל בשעת חינוך
אגף תכנים, תוכניות הכשרה והשתלמויות במינהל חברה ונוער מגיש מגוון ערכות תכנים, ובהן פעילויות חברתיות, שכוללות פלטפורמות מקוונות.
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.