דלג אל

בראשית ח-ט: אחרי המבול

בראשית ח-ט: אחרי המבול

אחרי המבול נח שולח את העורב ולאחר מכן את היונה לברר "הֲקַלּוּ הַמַּיִם" (פרק ח פסוק ח). לאחר שמתברר לו שאפשר לצאת מן התיבה נח, אשתו, שלושת בניו ונשותיהם וכל החיות אשר היו בתיבה יוצאים ומצטווים לפרות ולרבות ולא לרצוח. "שֹׁפֵךְ דַּם הָאָדָם בָּאָדָם דָּמוֹ יִשָּׁפֵךְ" (פרק ט פסוק ו), כך אומר אלוהים לאנושות החדשה שמתחילה את דרכה – מי שרוצח ייענש. אלוהים כורת ברית עם נח ומשפחתו ומבטיח כי "לֹא יִהְיֶה עוֹד מַבּוּל לְשַׁחֵת הָאָרֶץ" (פרק ט פסוק י"א). האות לברית הזאת היא הקשת, קשת המופיעה כאשר השמש מאירה והגשם יורד.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

רעיונות לפעילויות לילדים

תקווה

התלמידים יספרו או יכתבו על כישלון או חוסר הצלחה שהם חוו ובכל זאת פתחו דף חדש והתחילו מבראשית

להתחיל מבראשית

התלמידים ידונו או יכתבו על מצבים בחייהם בהם נקרתה בפניהם הזדמנות להתחיל מחדש ויתארו את התחושות, הקשיים והדרך בה הם התייחסו לשינוי (מעבר לעיר מגורים אחרת, כניסה לבית ספר חדש, לחוג חדש וכיוצ"ב).

הקשת כביטוי לסדר

טרום המבול היה כאוס, הארץ מלאה חמס. הקשת לעומת זאת מבטאת סדר ומשמעת, ציות לכללים: הצבעים מופיעים בה בסדר מדויק וקבוע בלי להתערבב.

התלמידים ידונו או יכתבו: האם סדר וכללים הם לטובתנו? האם כללים בבית ובכיתה נחוצים? האם היינו רוצים לחיות בעולם בלי כללים? אילו כללים בבית או בכיתה מפריעים לכם?

סרטונים

יונה עלה של זית/תלמה אליגון
יונה עלה של זית/תלמה אליגון
תנ"ך בחרוזים (מדק' 5:50)
תנ"ך בחרוזים (מדק' 5:50)
איך נוצרת קשת בענן
איך נוצרת קשת בענן
אחרי המבול, 929 (מדק' 2:26)
אחרי המבול, 929 (מדק' 2:26)
איך נוצרת קשת
איך נוצרת קשת
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.