חפש ב:

בראשית יג: אברהם ולוט

אברהם ולוט

אברם ולוט צריכים להחליט ביניהם היכן יתיישב כל אחד מהם. לשניהם עדרי צאן רבים ועל כן שאלת אופן חלוקת שטחי המרעה היא קריטית עבורם. האם יתפתח ביניהם ריב?

הסכסוך בין רועי אברהם ורועי לוט עלול היה להתפתח בנקל לסכסוך של ממש גם בין אברהם לבין לוט, אך הוא נמנע בשל וותרנותו ואצילותו של אברהם. אברהם מוותר באופן מיידי על האינטרסים האישיים שלו על מנת להשביע את רצונו של לוט. ויתורו של אברהם אינו מעיד על חולשה או םחד. מהםוך הוא, זהו ויתור שנעשה מעמדה של כוח וחוזק: "ויאמר אברם אל לוט אל נא תהי מריבה ביני ובינך בין רועי ובין רועיך כי אנשים אחים אנחנו" (בראשית יג', ח). הסיפור מזמן עיסוק בשאלות: כיצד ניתן לפתור קונפליקטים? מהם יתרונותיה של הפשרה כדרך לפתרון מחלוקות? האם פשרה היא כפתרון של כוח ועוצמה או פתרון מתוך חולשה ועמדת נחיתות?

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{c.label}}{{$last ? '' : ', '}}
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

סרטונים

מלך-לך ועד ברית הבתרים
מלך-לך ועד ברית הבתרים
פרידת לוט מאברהם
פרידת לוט מאברהם
הגשר שתלוי בקשר
הגשר שתלוי בקשר
יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.