חפש ב:

שופטים ט: משל יותם

משל יותם

משל יותם עומד במרכזו של פרק ט' בספר שופטים. יותם הוא בנו הצעיר של גדעון, השופט שהושיע את ישראל. לאחר מותו של גדעון הורג אבימלך, אחד מ-70 בניו של גדעון, את כל אחיו - מלבד אחיו הצעיר יותם ששרד- וממליך עצמו למלך על העיר שכם. יותם, שכאמור ניצל, מופיע בפני אנשי שכם ומזהיר אותם מפני אבימלך. כדי לחזק את דבריו הוא מספר להם משל, בו העצים מבקשים להמליך עליהם מלך ומחפשים אחר מנהיג בקרב העצים. כל עצי הפרי מסרבים להצעת המלוכה ורק שיח האטד הקוצני והיבש מסכים למלוך על עצי היער, מלוכה שסופה בהשמדת העצים על ידי האטד. ואולם, אניש שכם לא שועים לאזהרותיו של יותם וממליכים עליהם את אבימלך.

האם דברי יותם הם קללה או נבואה? האם הם ביטוי לאחריות חברתית? ומה מניע מועמדים ראויים לוותר על השררה ולהישאר "באזור הנוחות" שלהם ?

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{c.label}}{{$last ? '' : ', '}}
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

משל יותם - משחק תפקידים אונליין

על מנהיגות ואחריות ציבורית. בפעילות זו התלמידים נכנסים לתוך עולם קסום בו העצים יכולים לדבר ולוקחים חלק ב'משל יותם' המפורסם (שתמיד אקטואלי) על מנהיגות ואחריות ציבורית.

> למשחק: משל יותם

יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.