דלג אל

בראשית מב: מפגש יוסף עם אחיו

בראשית מב: מפגש יוסף עם אחיו

בכנען שורר רעב כבד, ושמכך מחליט יעקב לשלוח את כל בניו (למעט בנימין) לרדת למצרים לקנות שם מזון. כשהאחים מגיעים למצרים ליוסף מצרי הוא מזהה אותם מיד בעוד הם אינם מזהים אותו. יוסף מתנכר אליהם, מעליל עליהם עלילה ומאשים אותם בריגול. כדי להוכיח ליוסף את חפותם נאלצים האחים לחזור לכנען ולהביא את בנימין אחיהם הצעיר. לאורך כל העלילה אחי יוסף מרגישים כי הם נענשים על חטאם במכירת יוסף וכי מה שקורה להם הוא מאת אלוהים. כאשר יעקב שומע את דרישת יוסף הוא מסרב בתוקף לשלוח את בנימין ואינו נענה להצעת יהודה, עד ששוב פוקד את כנען רעב כבד.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

רעיונות לפעילויות לתלמידים

רעיונות לפעילויות לתלמידים

הבלוג של יוסף

התלמידים ידמיינו: אילו יוסף היה חי בתקופתנו מה היה כותב בבלוג שלו אודות פגישתו עם אחיו, דרישתו להביא בפניו את בנימין, החלטתו לאסור את בנימין וכו'.

פרצופונים ורגשונים

התלמידים יציירו על פי דמיונם פרצופון (רגשון) של אחת הדמויות בסיפור: יוסף, יעקב, בנימין, אחד האחים. הפרצוף יבטא את הרגשות של הדמות שנבחרה

המחזה

התלמידים יכתבו וימחיזו שיחה בין יעקב לבניו בה הוא מודיע להם על ירידתם למצרים ללא בנימין

סרטונים

תנ"ך בחרוזים: יוסף והאחים
תנ"ך בחרוזים: יוסף והאחים
929: בראשית מב (מדק' 1:36)
929: בראשית מב (מדק' 1:36)
בין השורות: יוסף במצרים
בין השורות: יוסף במצרים
שבוע שבוע: מקץ (מדק' 4:00)
שבוע שבוע: מקץ (מדק' 4:00)
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.