חפש ב:

תיאטרון בובות וחפצים

תיאטרון בובות וחפצים

תיאטרון הבובות היה במקורו אירוע קהילתי שהוצג במקומות ציבוריים שבהם התקבץ קהל כמו כיכר העיר או המרחב שלפני הכנסייה. בובות לובשות צורות רבות לאורך ההיסטוריה והן חלק מעולם תרבותי בחברות שונות. הן יכולות להיות חלק ממופע בידור או חלק ממסורת של טקסים קדושים, חגיגות וקרנבלים. ישנן עדויות לתיאטרון בובות ביוון העתיקה.
ישנם סוגים שונים של בובות, והן יכולות להיות עשויות ממגוון רחב של חומרים, לפי צורתן והשימוש המיועד להן. בדרך כלל נמצא שישה סוגי בובות:
הבובות הקטנות ביותר הן בובות אצבעות ובובות כפפה, בובות מקל המונעות על ידי מוטות הפעלה, בובות צלליות, בובות חוטים, בובות גוף המולבשות על גופו של המפעיל ובובות חפצים. הבחירה בסוג הבובה היא החלטה אומנותית של היוצר.
תיאטרון חפצים הוא נישה ייחודית שבה מתרחשת הנפשת אובייקטים כדמויות חיות. המְבצע מציג את האובייקטים בלא שינוי ומעניק להם חיים, קול, תנועה ואופי.
כל מבצע בוחר את החפץ המתאים לו לדמות שאותה ירצה להציג. המבצע יגלה את התכונות של החפץ – הצורה, החומר, התנועה שהחפץ יכול לבצע, הקול שיכול להשמיע. כל אלו ישמשו את המבצע בהפעלת החפץ כדמות מסוימת מבלי לשנות את החפץ או להפוך את החפץ למשהו אחר. הדמות מתגלה מתוך השימוש בחפץ, והמבצע מוצא את הדרך להעניק חיים לחפץ.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{c.label}}{{$last ? '' : ', '}}
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.