חפש ב:

תיאטרון פיזי

תיאטרון פיזי

התיאטרון הפיזי התפתח באירופה החל מהמאה ועשרים. אפשר לראות בצמיחתו של התיאטרון הפיזי מעין תגובת נגד להופעתם של הקולנוע והטלוויזיה בהביאו לידי ביטוי את ייחודיות התיאטרון לעומת אומנויות אחרות. התיאטרון הפיזי מתבסס על גופו ועל קולו של השחקן ועל הקשר החי בינו לבין הקהל. כמו כן הוא נשען על מסורות תיאטרון עתיקות כמו המיים (Mime) והפנטומימה, הליצנות והקומדיה דל'ארטה, תיאטרון מסכות ומחול.
עם הבמאים שפיתחו סוגה זו נמנים: מיירהולד הרוסי וז'אק קופו, אטיין דקרו וז'אק לקוק הצרפתים. סגנון זה פרח בעיקר בצרפת וטופח בבית ספרו הבין-לאומי של ז'אק לקוק בפריז.
התיאטרון הפיזי נוטה לעיתים קרובות לכיוון הקומי והסאטירי ולהקצנה של ההתנהגות האנושית, אם כי הוא יכול להביא גם את הפיוט בחיי האדם. התיאטרון הפיזי משולב פעמים רבות גם בסוגה תיאטרון-סיפור.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{c.label}}{{$last ? '' : ', '}}
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.