דלג אל

הצהרת נגישות

שבוע הבטיחות בדרכים בנושא דו-גלגלי 13-18.11

שבוע הבטיחות בדרכים בנושא דו-גלגלי

שבוע הבטיחות יתקיים השנה בימים א-ו, י"ט-כ"ד בחשוון תשפ"ג. 13-18 בנובמבר 2022.

המרחב התעבורתי הינו זירה שבה מתנהלת התנועה רציפה של כלי רכב ועוברי דרך אחרים (הולכי רגל, רוכבי אופניים וקורקינטים) בכיוונים שונים. תנועת כלי הרכב במרחב זה, מהירה ביותר בהשוואה ליכולת התפיסה והחישה האנושית. פער זה מקשה על תפיסת המרחב של משתמשי הדרך ועל יכולתם להעריך סיכונים אפשריים. מגבלות אלה מקשות למשל להעריך ולהחליט באיזו מידה ניתן להספיק לבצע פעולות כמו עקיפה, בלימה, עצירה או כל שינוי במהירות הנסיעה. בשל כך הגביל המחוקק את מהירות הנסיעה וקבע אותה בהתאם לתנאי המרחב התעבורתי ולמגבלות של עוברי הדרך.

השנה, שבוע הבטיחות בדרכים יצויין בכל מוסדות החינוך ויעסוק בנושא הדו-גלגלי. הפעילות החינוכית הענפה בתחום זה מתרחשת בין כותלי בית הספר ומחוצה לו לאורך כל השנה ומתעצמת במהלך שבוע זה מעבר לשגרת הלימודים במסגרת החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי ובשיתוף מעגלי פעולה נרחבים של הקהילה וההורים.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

חציית כביש עצמאית במקום לא מוסדר
חציית כביש במקום לא מוסדר, כלומר, במקום שאין בו מעבר חצייה מסומן, בעייתית ומסוכנת יותר מחציית כביש במקום מוסדר.
חציית כביש עצמאית באזור מוסדר
בחירה, היערכות, חצייה: שומרים על הכללים לחציית כביש בצורה בטוחה
זהירות ובטיחות בסביבת רכבת
השימוש ברכבת ככלי תחבורה בימינו הולך וגובר. ילדים רבים מתגוררים ליד מסילות ברזל או בסביבתן והרכבת היא מעין ”שכנה קרובה“ הנמצאת בתוך המרחב התעבורתי הפעיל שלהם.
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.