דלג אל

הצהרת נגישות

חג האורים בסימן זהירות בדרכים

חג האורים בסימן זהירות בדרכים

הרעיון שלי

חג האורים הקרב ובא הדליק רעיון מדליק (תרתי משמע!) בראשה של גליה סוחר, רכזת זה"ב בבית הספר "צליל" בחדרה:

לחבר בין זהירות בדרכים לבין חנוכיות וסביבונים, ולאתגר את תלמידי בית הספר בפרויקט יצירתי במיוחד - הכנת חנוכיות וסביבונים בסימן "זהירות בדרכים".

התלמידים נענו לאתגר בהתלהבות יוצאת דופן והפגינו יצירתיות מרשימה לצד ידע רב בתחום הזהירות בדרכים והיכרות מעמיקה עם כללי הבטיחות, תמרורים וחוקי תעבורה. 

עם חנוכייה ואור - את הכללים נזכור

התוצרים כללו חנוכיות וסביבונים בהשראת רמזורים, מעברי חצייה, תמרורים, כבישים, מעגלי תנועה, ואפילו בהשראת משמרות הזה"ב. הדגמים שילבו את צבעי הרמזור (אדום, צהוב, ירוק), חומרים מסוגים שונים ומגוונים, ואף דמויות שהכינו הילדים בעצמם. כל הדגמים הוצגו יחד בבית הספר בתערוכה שהייתה חגיגה לעיניים, כל דגם ודגם היה כיצירת אומנות בפני עצמה.

הפעילות היצירתית הציתה לא רק את דמיונם של התלמידים, אלא גם רעננה וחידדה את כללי הזהירות בדרכים שלמדו בכיתות ונתנה ביטוי מוחשי לידע שרכשו בנושא.  

גליה מאמינה כי למידה בדרך של יצירה, חוויה ויציאה מחוץ לקופסה היא למידה משמעותית שמותירה בילדים חותם עד. אכן, נראה כי הדגמים מעוררי ההשראה והדמיון שהכינו התלמידים, לצד הססמאות להתנהגות בטוחה בדרכים שהגו וכתבו – הם דרך מושלמת להטביע בהם כללי אחריות וזהירות כדרך חיים. 

> לסרטון חג האורים בסימן זהירות בדרכים

תוצרי הפרויקט: חנוכיות וסביבונים

תוצרים 7

תוצרים 1

תוצרים 2

תוצרים 2

תוצרים 3

תוצרים 3

תוצרים 4

תוצרים 4

תוצרים 5

תוצרים 5

תוצרים 1

תוצרים 6

תוצרים 6

תוצרים 7

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

רכבת החלומות
ילדים משחקים כדורגל בקרבת מסילת רכבת, רועה צאן נרדם ולא מבחין שעדר כבשיו דוהר לעבר הפסים, נהג אוטובוס שהוסחה דעתו במפגש עם מסילת ברזל - מיהו גיבור העל שמציל ...
כללים בקופסת גפרורים
המורה ריקי יוספי החליטה "לארוז" לתלמידיה, בתוך קופסת גפרורים, מצבי בטיחות שונים בדרכים המחייבים משנה זהירות וערנות מצדם. התלמידים קיבלו ציורים של מצבי הבטיחו...
שרים ומקליקים - עם ג'ינג'י "חוגרים חגורה"
ג׳ינג'י (JinGi) הוא מיזם חינוכי מוזיקלי שמטרתו להטמיע החשיבות של כללים שונים בחיי ילדים בגילאי גן ובכיתות הנמוכות ולהניע אותם לפעולה, באמצעות שירים קצרצרים ו...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.