דלג אל

שרים ומקליקים - עם ג'ינג'י "חוגרים חגורה"

שרים ומקליקים עם ג'ינג'י "חוגרים חגורה"

הרעיון שלי

 ג׳ינג'י (JinGi) הוא מיזם חינוכי מוזיקלי שמטרתו להטמיע החשיבות של כללים שונים בחיי ילדים בגילאי גן ובכיתות הנמוכות ולהניע אותם לפעולה, באמצעות שירים קצרצרים וקליטים, מעין ג'ינגלים - ומכאן השם "ג'ינגי ". 

המורה לאה שטיין, מחנכת כיתה ב'3 בבית הספר "החורש" בזכרון יעקב, החליטה לעשות שימוש בג'ינגל ג'ינגי' "חוגרים חגורה"  כדי להגביר את מודעות תלמידיה לחשיבות של חגירת חגורה ברכב ולהניע אותם לפעולה ממשית בענין זה.

כל הכיתה (והמשפחה) מקליקה

ילדי הכיתה פיזמו את מילות השיר , ואף תופפו על השולחנות לפי הקצב:

"נכנסים לאוטו וחיש מהר חוגרים

כל המשפחה גם הורים גם ילדים,

כולנו משחקים במשחק הקליקים,

נוסעים רק כשכולנו חגורים.

כל המשפחה מקליקה קליק קלאק,

 נוסעים בצורה בטוחה,

אז תחגרו גם אתם

 כי זה חשוב לכולכם,

ותהיו משפחה מקליקה" 

הג'ינגל הקצר הפך ללהיט מדליק!  מילות השיר נקלטו על ידי התלמידים במהירות, הם  זכרו אותן  בעל פה ופיזמו את השיר בבית הספר ובבית ללא הפסקה, והחשוב מכל: הורי התלמידים מספרים שהילדים עולים לאוטו, מיד מזמזמים את מילות השיר ומקליקים! .

"ילד שר הוא ילד מאושר"

 רחלי יוחנן, העומדת מאחורי מיזם ג'ינג'י, מאמינה בכל ליבה כי הסוד להטמעת ערכים בתלמידים כדרך חיים, הן בתחום זהירות בדרכים והן ביתר התחומים, טמון בצורת ההגשה וההנגשה של הערכים לילדים:  תיווך של הערכים לתלמידים בדרך של שירה ויצירה מובילות לשיטתה בהכרח לחדוות למידה, וזו מובילה לעשייה אמיתית ובריאה.

לסרטון: ג'ינגי חוגרים חגורה בבי"ס החורש

לדף הפייסבוק של JinGi

לאתר JinGi

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.