דלג אל

הצהרת נגישות

שבוע עליות בגן הילדים (29.10-3.11)

שבוע עליות בגן הילדים (29.10-3.11)

מדינת ישראל נבנתה בידי עולים שהגיעו ארצה טרם הקמתה ולאחר שהייתה למדינה. מפעל העלייה הוביל לבניית חברה ישראלית מגוונת ורבת תרבויות, והוא מהמאפיינים המייחדים את עם ישראל ואת מדינת ישראל.
שבוע העליות מצוין במערכת החינוך בכל שנה סמוך ליום ז' במרחשוון שנקבע על פי חוק 'יום העלייה'. מועד זה נבחר בשל סמיכותו לשבת שבה קוראים בתורה את פרשת "לֵךְ לְךָ" העוסקת בעלייתו של אברהם אבינו לארץ. החוק נועד לקדם את שילוב התרבויות השונות בחברה הישראלית על ידי הוקרת תרומתם של העולים למדינת ישראל במרוצת השנים ועד ימינו.
מדברי ההסבר להצעת החוק: "העלייה לארץ ישראל הייתה ועודנה נכס צאן ברזל לשמירת מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית ולביסוסה לעתיד. כבר מימיה הראשונים של הציונות המודרנית הוכרה העלייה כערך עליון שאותו יש לשמר ואף לחזק, תוך העברתו מדור לדור".
שבוע למידה בנושא העליות לישראל יצויין במערכת החינוך בדגש על "חינוך לכל הדעות".
השבוע יצוין מיום ראשון 29 באוקטובר 2023, י"ד בחשוון תשפ"ד, עד יום שישי 3 בנובמבר 2023, י"ט בחשון תשפ"ד.

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

השבוע הלאומי לגלישה בטוחה ברשת בגן הילדים (4-8.2.24)
השבוע הלאומי לגלישה בטוחה ברשת "מתחברים על בטוח" בשגרה ובחירום – שומרים על חוסן דיגיטלי" יתקיים השנה בימים ראשון עד חמישי כ"ה-כ"ט בשבט תשפ"ד, 8-4 בפברואר 2024.
יום ירושלים בגן הילדים (כ"ח באייר)
ירושלים היא עיר עתירת אירועים מן העבר ובהווה המציגה פסיפס אנושי הצובע אותה בתלבושות, בריחות, בצבעים ובמגוון שפות. כל ילדי ישראל הקרובים לה והרחוקים לה חווים ...
ל"ג בעומר בגן הילדים
ל"ג בעומר הוא היום השלושים ושלושה (ל"ג) לספירת העומר (י"ח באייר), ונחשב ליום שמחה, וכנקודת ציון להפסקת מנהגי האבלות הנוהגים בימי ספירת העומר.
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.