דלג אל

הצהרת נגישות

יום הזיכרון לשואה ולגבורה בגן הילדים (כ"ז ניסן)

יום הזיכרון לשואה ולגבורה בגן הילדים (כ"ז ניסן)

מערכת החינוך שוקדת לחנך ילדים החל מן הגיל הצעיר על מורשתו של העם, ההיסטוריה שלו ותרבותו, ובתוכה החגים והמועדים וימי הזיכרון, חלק בלתי נפרד מההוויה החינוכית.
ביום הזיכרון לשואה מושמעת צפירת דומייה של שתי דקות, מתקיימות אזכרות בטקסים ממלכתיים, וכלי התקשורת משדרים בנושא.
ילדי הגנים, ככל אזרחי המדינה, נחשפים לצפירה ולאווירה המיוחדת ביום זה. בעידן של אמצעי תקשורת הנגישים לכול, הילדים נחשפים לאירועים בדרגות שונות של חשיפה וקולטים קטעי מידע בלא יכולת קוגניטיבית לתת להם פשר ומשמעות.
תפקידם המרכזי של המבוגרים ואנשי החינוך ביום זה הוא לעזור לילדים בארגון המידע שקלטו, במתן פשר לאווירה השוררת ובוויסות הרגשי.

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורים בגן הילדים (י"ד באדר)
חג פורים מתבטא בשמחה ובהודיה על הנס וההצלה שקרו ליהודים בתקופת אחשוורוש. סיפורו של החג מבוסס על המסופר במגילת אסתר.
שבועות בגן הילדים (ו' בסיוון)
חג השבועות, חגן מתן תורה, מסמל את ייחודו של עם ישראל והיותו לעם מבחינה רוחנית. זהו גם חג הקציר והביכורים המבטא את עצמאותנו המדינית, עצמאות של עם היושב על אדמ...
היום הבין-לאומי ללא קניות בגן הילדים
היום הבין-לאומי ללא קניות מזמן הזדמנות לבחון מחדש את תרבות הצריכה שלנו ויחד עם הילדים לאתר הזדמנויות לקידום הערכים כמו תיקון ושמירה על הקיים - הערכים המובילי...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.