דלג אל

רגעי קסם ביער

למאגר חומרי ההוראה

מאפיינים

הגן העתידי:
קהילתיות
סביבות למידה:
כל הגן
מעגל השנה:
כל השנה

תחומי דעת ונושאים מרכזיים:

  1. כישורי חיים: מוקד בין אישי, מוקד לוויסות וניהול רגשות
  2. מדע וטכנולוגיה: חינוך סביבתי

אודות הפעילות

ילדי גן דקלים ברמת השרון אימצו שטח טבעי סמוך לגן, והם מרבים לבקר בו במסגרת הפעילות השוטפת בגן. השם שנתנו לו הוא "היער הקסום". ואכן הילדים חווים לא מעט רגעי קסם בזמן השהייה בו.
בסרטון מוצגות מגוון אפשרויות לפעילות ביער הקסום, פעילות חופשית ועצמאית או מתווכת.

מומלץ לאמץ אתר קרוב ולבקר בו לעיתים קרובות. האתר יכול להיות אתר מורשת, חורשה, גינה קהילתית, גינת משחקים, שדרה, סביבה ציבורית סמוכה לגן, ספרייה, בית אבות וכדומה.
כדי לקדם ערכים סביבתיים, כדאי לבחון עם ילדי הגן כיצד לטפח את האתר ולשמור עליו. כדאי ליזום מגוון פעילויות מותאמות לאתר – לשהות בו, לצייר בו, לצלם, לשחק במשחקים של פעם ולערוך פיקניק שילדי הגן הכינו.
חשוב לחזור על פעילויות כאלה הרבה פעמים כדי שהילדים יכירו את האתר ויפתחו קשר עמוק אליו.

מתוך: גן בקהילה באתר האגף לחינוך קדם יסודי.

אולי תתעניינו גם ב...

צמצום אשפה באמצעות תולעים אדומות
בסרט אפשר לראות כיצד לעקוב עם הילדים אחר תהליכים מרתקים ולפתח אחריות ליצורים החיים שתחת חסותם. כיצד ללמד על קשרי הגומלין בין היצורים החיים, האדם, בעלי החיים ...
מה עושים כשכועסים
מה עושים כשכועסים? בסרט זה תוכלו לצפות במגוון דרכים יצירתיות ומקובלות להתמודדות עם קונפליקטים וכעסים ותגלו כיצד השיח הרגשי יכול להיות מיושם בגן הלכה למעשה
בישול מסורתי בטעם אישי
בסרטון ניתן להתרשם כיצד פעילויות הקשורות בבישול בגן יכולות  לסייע בפיתוח מגוון מיומנויות בתחומים שונים כמו כישורי חיים, ואוריינות מתמטית ושפתית
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.