דלג אל

מרקם

פתיח

התוכנית כוללת מדריך למורה וחומרי לימוד, ומטרת העל שלה היא פיתוח גישת הוראה מכוונת שתצמצם את הפער בהישגים הלימודיים של תלמידים עולים.

התוכנית מתחשבת בהרגלי הלמידה הקודמים של התלמידים העולים ומעצימה נקודות חוזק שלהם מתוך זיהוי מאפייני השיח והשפה המעכבים את רכישת העברית והצגת מתודיקה מכוונת תרבות שעשויה להאיץ את התקדמותם של התלמידים העולים ברכישת השפה ולשפר את הישגיהם הלימודיים.
מטרה נוספת היא היכרות של כלל התלמידים בכיתה עם התרבות של יוצאי אתיופיה ויוצאי קווקז דרך סיפורי העם שלהם.

מרקם ליוצאי אתיופיה

מרקם ליוצאי אתיופיה

ספר – מרקם סיפורים מפי יהודי אתיופיה (הספר כתוב בעברית ובאמהרית)
מדריך למורה – חינוך לשוני באמצעות הכנת תוצר
תערוכת צילומים ומדריך למורה – "ושורשיי בשני נופים שונים"
בתערוכה מתוארים חייהם של יהודי אתיופיה בארץ. הפעילויות המוצעות בחוברת מסייעות בטיפוח אקלים רב תרבותי דרך התנסות בכתיבה וביצירה. הפעילויות מציגות מגוון דרכי הוראה, פותחות דרך חלופית להסתכלות על מקומות ואנשים ומסייעות בבניית מרחב יצירה משותף.

מרקם ליוצאי הקווקז

מרקם ליוצאי הקווקז

החוברת "מרקם סיפורים מהרי קווקז" מציעה עיסוק בתרבות יהודי קווקז, בסיס לחינוך לשוני. בחוברת קובצו סיפורים שסופרו מפה לאוזן, עברו מדור לדור והגיעו ארצה עם גלי העלייה מארצות הקווקז.
בספר ארבעה סוגים של סיפורים: מעשיות חוכמה שיש בהן מוסר השכל, סיפורי ניסים ונפלאות שגיבורם הוא אליהו הנביא, פרקים מעלילותיו המשעשעות של הלֵץ מולא-נסרדין וסיפורי למה ואיך העוסקים בנוף ובהיסטוריה של קווקז.
עיבוד הסיפורים נעשה מתוך שמירה על התרבות של יהודי קווקז ומתוך התאמה לקורא הצעיר הגדל בארץ ומתחנך בה.
קהל יעד: כיתות ג-ו

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.