דלג אל

הצהרת נגישות

חומרי הוראה למידה

הכול חדש

הכול חדש

ספר המיועד לילדים עולים בכיתות ב-ה. מטרת הספר ללמד את המכלול הלשוני שיאפשר לילדים עולים תקשורת בסיסית בעברית והשתלבות מהירה בבית הספר ובחברה הישראלית.

ספרים:

"בשביל העברית" - יסודי, על יסודי

"בשביל העברית" - יסודי, על יסודי

סדרת הספרים "בשביל העברית", מבית נטע-מטח, מיועדת להוראת העברית בתפוצות לתלמידים בכיתות ו-יב. הסדרה מדורגת ויש בה שלוש רמות: רמת מתחילים, רמת ביניים ורמת מתקדמים. הסדרה מחיה את העברית באמצעות חומרי חומרי לימוד עדכניים-מודפסים ודיגיטליים.

חדשון בעברית קלה

חדשון בעברית קלה

זהו עיתון מקוון היוצא לאור על ידי משרד החינוך ומיועד בעיקר לתלמידי כיתות ד-ו.
בחדשון המתעדכן אחת לשבוע מובאות ידיעות חדשותיות וכתבות במגוון נושאים. השפה מותאמת לילדים והטקסט מנוקד חלקית בתוספת ביאורי מילים ומושגים. למקצת מהכתבות אפשר גם להאזין.
התלמידים מוזמנים לקרוא, להרחיב את הדעת, לטפח את החשיבה ולהעשיר את השפה.
החדשון יכול לשמש למורים בכיתה תשתית לפיתוח כישורים אורייניים של התלמידים ולפיתוח כישורי השפה שלהם בהקשרים אקטואליים ורלוונטיים.
רצוי לעודד גם קריאה בבית בשיתוף מבוגרים, פעילות דיאלוגית מהנה וחווייתית לילדים ולמבוגרים.

התכנים בחדשון:

  • כותרות וידיעות קצרות בנושאי חדשות
  • ידיעות מהארץ ומהעולם בנושאי בריאות, חינוך, חברה, תרבות, משפחה, איכות הסביבה, עלייה וקליטה וכלכלה וכספים
  • כתבות בנושאי מורשת בדגש על נושאי חגים, ימי זיכרון ואירועים מיוחדים בלוח השנה היהודי
  • כתבות מתוך ארכיון העיתון "שער למתחיל"
  • סקירות קצרות על אישים ומקומות בישראל ששמם מוזכר בחדשות

חדשון לילדים בעברית קלה

חדשון בעברית קלה

שער למתחיל

שער למתחיל

הארכיון המקוון של "שער למתחיל" – שבועון החדשות שהוציא האגף לחינוך מבוגרים במשך שנים רבות ובו כתבות רבות בעברית קלה המיועד לעולים חדשים.

בוא נתערב - על יסודי

בוא נתערב  - על יסודי

"בוא נתערב" היא סדרה בת עשרה פרקים של משדרי טלוויזיה בנושא פעולות הדיבור. את הסדרה הפיקו אגף קליטת עלייה, האגף לחינוך מבוגרים והטלוויזיה החינוכית. הסדרה מיועדת לתלמידים עולים שכבר סיימו את רכישת השפה העברית הבסיסית ולומדים בחטיבות הביניים ובחטיבות העליונות.

אולי תתעניינו גם ב...

הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.