דלג אל

משטר טוטליטרי בעקבות מהפכה – ברית המועצות

משטר טוטליטרי בעקבות מהפכה – ברית המועצות

פעילויות וחומרי הוראה על הסיבות והנסיבות למהפכת אוקטובר וניסיונותיהם של לנין וסטאלין לעצב משטר וחברה קומוניסטיים; מעורבות היהודים במהפכה, מעמדם בברית המועצות ויחס המשטר אליהם (עד מלחמת העולם השנייה).

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

יחידות הוראה מתוקשבות

חזרה לראש הדף
משטר טוטליטרי בעקבות המהפכה - ברית המועצות
משטר טוטליטרי בעקבות המהפכה - ברית המועצות
תחומי דעת: היסטוריה ממלכתי

יחידת הלימוד נועדה לרכישת הידע ההיסטורי בנושא ייסוד המשטר הטוטליטרי הראשון באירופה במחצית הראשונה של המאה ה-20. היחידה עוסקת במשטר הקומוניסטי בברית המועצות ובניסיונו להגשים את האידאולוגיה המרקסיסטית. נראה כיצד עברה רוסיה הצארית ממשטר מלוכני למודל של שלטון קומוניסטי שבו האידאולוגיה הייתה מרקסיסטית והמימוש נעשה על ידי טוטליטריזם.

ליחידת ההוראה
מנהיגות
מנהיגות
תחומי דעת: היסטוריה ממלכתי, ספרות ממלכתי, קולנוע ותקשורת, תנ"ך ממלכתי, תרבות יהודית ישראלית

ביחידה זו נדון במושג מנהיגות. נעמוד על התכונות הנדרשות למנהיג כדי להשלים את שליחותו ונדון במניעים של מנהיג לפעול ולהוביל. כמו כן, נבחן את הרעיון שמנהיג מושפע מנסיבות התקופה ופועל לפיהן, אך גם מבטא את דרכו הייחודית.

ליחידת ההוראה
ליחידות ההוראה שלי
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.