דלג אל

היהודים - בין השתלבות לדחייה

היהודים בין השתלבות לדחייה

על דרכי השתלבות היהודים בחברה, בכלכלה ובתרבות, האנטישמיות המודרנית, סולידריות יהודית בעידן המודרני – ארגון כי"ח ותרומתו, עזרה פילנטרופית מצד אישים וארגונים יהודיים.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

יחידות הוראה מתוקשבות

חזרה לראש הדף
יהדות אירופה - בין השתלבות לדחייה
יהדות אירופה - בין השתלבות לדחייה
תחומי דעת: היסטוריה ממלכתי

בין שלהי המאה ה־18 לראשית המאה העשרים עברו הקהילות היהודיות באירופה תמורות מפליגות במעמדן ובזהותן. מאפליה והגבלות על רקע דתי זכו יהודים רבים לשוויון זכויות ולאפשרות להשתלבות בחברה האירופית, השתלבות שנתקלה בהמשך בהופעתה של האנטישמיות המודרנית. האמנציפציה, האנטישמיות ותהליכים אחרים הביאו גם לתמורות בזהותם של יהודי אירופה, להגירה היהודית הגדולה לאמריקה, ולהופעתם של זרמים חדשים ביהדות, ובהם הרפורמה, התנועה הקונסרבטיבית, היהדות האורתודוקסית לגווניה ותנועות נוספות. התהליכים שאירעו בתקופה זו בקרב יהודי אירופה משפיעים במידה רבה על צביונו של העם היהודי עד ימינו.

ליחידת ההוראה
מנהיגות
מנהיגות
תחומי דעת: היסטוריה ממלכתי, ספרות ממלכתי, קולנוע ותקשורת, תנ"ך ממלכתי, תרבות יהודית ישראלית

ביחידה זו נדון במושג מנהיגות. נעמוד על התכונות הנדרשות למנהיג כדי להשלים את שליחותו ונדון במניעים של מנהיג לפעול ולהוביל. כמו כן, נבחן את הרעיון שמנהיג מושפע מנסיבות התקופה ופועל לפיהן, אך גם מבטא את דרכו הייחודית.

ליחידת ההוראה
ליחידות ההוראה שלי
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.