חפש ב:

שיח ספרותי

שיח ספרותי

טקסט ספרותי – בעולם שיח זה כלולים טקסטים מן המקורות היהודיים התנ"ך, המשנה ושירת ימי הביניים. נוסף עליהם ישנם סיפורי עם ואגדות, מאמרי הגות, שירה וסיפורת בנות זמננו, לרבות יצירות בעברית של יוצרים ערבים ישראלים.
הספרות מאגדת את הידע התרבותי ואת עיקרי המחשבה של התרבות היהודית ושל ההוויה הישראלית כפי שהם באים לידי ביטוי ביצירות הספרות. הספרות מעניקה לקוראים חוויות והתנסויות אסתטיות שבאמצעותן הם צפויים להבין טוב יותר את עצמם ואת זולתם.
עולם שיח זה כולל מגוון רחב של סוגות וסוגים, ולכל אחד מהם דרכי עיצוב ואמצעים רטוריים הייחודיים לו. בטקסטים אלו, ובעיקר בטקסטים מן הספרות הקדומה, יפגשו התלמידים אוצר מילים עשיר שאינו מוכר להם מחיי היום-יום.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{c.label}}{{$last ? '' : ', '}}
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

אמיר לומד עברית – פתיח (כיתה ה)

יחידה מתוקשבת הכוללת שאלות מגוונות בארבע מיומנויות השפה: האזנה, קריאה, כתיבה ודיבור. בין השאר היחידה מדגימה עיסוק בטקסט ספרותי לעידוד סקרנות ומפגש עם השפה העברית ולהגברת המודעות בקרב תלמידים להיותן של העברית והערבית שפות אחיות. ההתרחשויות בסיפור לקוחות מעולמם המוכר של תלמידים ומזמנות יצירה בין מה שידוע לתלמידים ובין מצבים חדשים שהם פוגשים לאורך הטקסט. החיבור בין הידע החדש לידע הקודם הוא אחד המאפיינים הבולטים של הקורא המיומן.

> ליחידה המתוקשבת

יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.