דלג אל

תרגילי מילוי (קלוז), חינוך לשוני

תרגילי מילוי (קלוז), חינוך לשוני

תרגילי מילוי (קלוז) הם תרגילים קצרים הכוללים טקסטים שהושמטו בהם מילים. חשיבותם של תרגילים אלו היא בהפיכת ידע פסיבי של אוצר המילים לידע אקטיבי ובשיפור תהליכי קריאה והבנה. מאחר שתרגול תרגילי מילוי הוא מיומנות נרכשת, מומלץ לפתור אותם תחילה יחד בכיתה ורק לאחר כמה התנסויות לבקש מהתלמידים להמשיך בעבודה עצמית. לכל תרגיל מילוי ביחידה זו יש ייחודיות טקסטואלית ותוכנית.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

שבועות בספרות
בדף זה תמצאו שירים וסיפורים, מדרשים ופיוטים, מערכי שיעור והפעלות מקוונות בנושא חג השבועות
יום המשפחה בספרות
יום המשפחה בישראל (לשעבר יום האֵם) מצוין בתאריך העברי ל' בשבט. זהו התאריך שבו הלכה לעולמה הנרייטה סאלד, "אֵם הילדים", אשר הקימה את ההסתדרות הנשים הציונית "הד...
מטפחים את ההבעה בעל פה, חינוך לשוני
השפה הדבורה משתנה לפי ההקשר, מטרת התקשורת ויחסי הדובר עם קהלו. כאשר הנסיבות רשמיות, נחוץ תכנון מוקפד יותר: הדוברים צריכים לשקול מה ייאמר, כיצד יתאימו את הנאמ...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.