דלג אל

קידום שפה ואוריינות בקבוצה קטנה

חזרה
קידום אוריינות לשונית

הקבוצה הקטנה היא מסגרת אינטימית להוראה וללמידה המממשת את עקרונות ההוראה השיתופית והפרסונלית.
הרווחים שמרוויחים התלמידים ממסגרת למידה זו הם רב ממדים ונוגעים לא רק לקידום הישגים באוריינות לשונית אלא גם להתפתחות רגשית וחברתית.

הקבוצה הקטנה מתאימה במיוחד לקידום הישגים עבור תלמידים שפחות פעילים בלמידה במליאת הכיתה, ומתאימה למטרות צמצום פערים תוך מתן מענה דיפרנציאלי ומותאם אישית.
הרווחים שבלמידה בקבוצה קטנה מושגים לא רק בשל ההתכנסות ללמידה שיתופית בהרכב משתתפים מצומצם, אלא ובפרט בשל מאפייניה הייחודיים של פרקטיקת ההוראה בקבוצה הקטנה.

תוכניות ייעודיות להוראה בקבוצה קטנה

קריאה מהנה!

קריאה מהנה!

התוכנית "קריאה מהנה!" מיועדת לקידום מיומנויות שטף קריאה בזיקה להבנת הנקרא. תוכנית ההוראה מבוססת על הגישה הפסיכו־פדגוגית המתבוננת על הקשרים ההדוקים ועל יחסי הגומלין המתקיימים בין רגש לקריאה, ועל המקום המשמעותי של המורה במרחב המתווך שבין התלמיד לטקסט.
תהליכי ההוראה בתלקיט עוצבו כך שיתמכו במסוגלות התלמידים לקרוא ולחוות הצלחה בקריאה, ושיעוררו הנעה לקריאה והנאה מקריאה.
תהליכי ההוראה והזדמנויות הלמידה מהודקים ומדויקים לקידום היבטים רגשיים אלה, בתוך תהליך התערבותי המקדם את מיומנויות שטף הקריאה ואת התשתיות הלשוניות והקשביות המעורבות בקריאה.
התוכנית מתאימה לתלמידי כיתות ב-ד שרכשו את הקריאה אך לא ביססו את מיומנות שטף הקריאה.

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.