חפש ב:

אוריינות טכנולוגיות התקשוב

אוריינות טכנולוגיות התקשוב

אוריינות טכנולוגיות התקשוב כוללת ידע, מיומנויות ותהליכי חשיבה המאפשרים לאדם להשתמש בְּשׂוֹם שֶׂכֶל במגוון אמצעים דיגיטליים ללמידה, לעבודה ולחיים של אזרח דיגיטלי.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{c.label}}{{$last ? '' : ', '}}
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

יחסי גומלין בסביבה

יחסי גומלין בסביבה

בפעילות זו התלמידים יוצרים אנימציה במצגת PPT הממחישה מה קורה בסביבה כאשר נעלם ממנה "שחקן" או כאשר מיתוסף לה "שחקן". אפשר לקיים את הפעילות בסביבה דמיונית או לבנות סביבת חיים אמיתית. הפעילות מפתחת מיומנות של יצירת אנימציה דרך שימוש בהנפשות.

> לפעילות

תחקיר המזון הגדול

תחקיר המזון הגדול

התלמידים יעשו תחקיר על סוגי מזון שונים בסגנון "כלבוטק". הכיתה תחולק לצוותים. כל צוות יקבל סוג אחד של מאכל נפוץ על שולחן האוכל הישראלי ויצטרך להשוות את ההרכב התזונתי של אותו מאכל המיוצר בחברות המזון השונות. המוצרים ידורגו והממצאים וההמלצות יוצגו בפני הכיתה. הפעילות תורמת לפיתוחן של מיומנויות אלו: חקר נתונים בעזרת גיליון אלקטרוני, מיון נתונים, בניית מצגת וחיפוש נתונים.

> לפעילות

ארץ נהפוך הוא

ארץ נהפוך הוא

בפעילות זו יעברו התלמידים חוויה של יצירה ובנייה של ארץ נהפוך הוא הבנויה מצורות בעלות סימטרייה שיקופית. המחשב מאפשר לתלמידים להתנסות ביצירה של צורות בעלות סימטריות שיקופיות הקרובות לעולמם. התלמידים מצלמים את העולם הקרוב אליהם ויוצרים מהתמונות עולם סימטרי. כך הם מעמיקים ומטמיעים משמעותית את הבנת המושג סימטרייה שיקופית. הפעילות מזמנת לילדים מבט נוסף לעקרון ה"ונהפוך הוא" בחג הפורים – והפעם בתחום הגאומטרייה.

> לפעילות

כרזת הוויטמינים

כרזת הוויטמינים

בפעילות זו יצרו התלמידים כרזה בנושא ויטמינים שנועדה לקיר המטבח. על הכרזה להציג גרפית את שם הוויטמין, תרומתו לגוף ובאילו מאכלים אפשר למצוא אותו. הפעילות משלבת התנסות בהצגה ויזואלית של תוכן עם לימוד נושא הוויטמינים.

> לפעילות

יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.