דלג אל

הצהרת נגישות

תוכניות לימודים

תוכניות לימודים

החינוך והספורט הימי הם נושאי הוראה ייחודיים במערכת החינוך וחלק ממקצוע החינוך הגופני. הם מיועדים בעיקר לתלמידים ולתלמידות הגרים בקרבת חופי הים של מדינת ישראל, בים התיכון, באגם הכינרת ובים סוף. החינוך והספורט הימי מאורגנים בבתי ספר ייעודיים שהוקמו למטרה זו הממוקמים סמוך לחופי הים ומאפשרים כניסה לים ויציאה ממנו. התלמידים מגיעים לבתי הספר לחינוך ולספורט ימי מבתי הספר הכלליים. המנהלים והמורים בבתי הספר לחינוך ולספורט ימי ובבתי הספר הכלליים פועלים בשיתוף פעולה ליצירת חוויה חינוכית ולימודית של ממש. החינוך והספורט הימי נלמדים ב-13 בתי ספר ייעודיים שהוקמו למטרה זו וממוקמים לאורך חופי ישראל, מהכינרת ועד אילת. אליהם מגיעים כ-19,000 תלמידי כיתות ה-יב בשנה.
הלמידה נעשית בקבוצות של עד 10 תלמידים למורה על פי תוכנית לימודים מיוחדת לנושא. החינוך והספורט הימי הם נושא הוראה ייחודי בחינוך הגופני. במסגרת השיעורים התלמידים רוכשים ידע, מיומנויות וניסיון בהשטת כלי שיט בעצמם, חלק מצוות או מפקדים. הם לומדים להתגבר על תקלות, לפעול בתושייה, להגיב תגובה מהירה ולפתח אומץ לב. מכאן ששיעורי החינוך והספורט הימי נותנים לתלמידים הזדמנויות לרכוש ולהציג כישורים שאינם באים לידי ביטוי בחיי היום-יום של בית הספר.

אולי תתעניינו גם ב...

בטיחות בחינוך ובספורט הימי
בטיחות במהלך השהייה של תלמידים בחינוך ובספורט הימי בים ובסביבת הים
ידע והבנה בחינוך ובספורט הימי
הכרת הסביבה הימית, כיצד לפעול בתוכה והערכת חשיבותה
הפלגת מפרשים – כלי שיט קטנים וגדולים
סירות מפרש ליחידים וקבוצה, כלי שיט שבהם הרוח היא הכוח בחינוך ימי
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.