דלג אל

הצהרת נגישות

ידע והבנה

ידע והבנה

הנושא ידע והבנה בחינוך הגופני עוסק הן בצד הטכני של ענפי הספורט השונים הן בחינוך לאורח חיים פעיל ובריא. פעילות גופנית יום-יומית ותזונה נכונה הן ערובה לבריאות הגוף והנפש. ילד פעיל גופנית יהיה בריא יותר בגופו ובנפשו ויסגל אורח חיים בריא וערכי גם בהמשך חייו. מורים לחינוך גופני מחנכים את תלמידיהם במסגרת שיעורי החינוך הגופני, ההפסקות הפעילות והיוזמות השונות בבית הספר ומחוצה לו.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
חזרה לראש הדף

ידע והבנה בחינוך הגופני

ידע והבנה בחינוך הגופני

החוברת "ידע והבנה" בחינוך הגופני היא חוברת השלָמה לתוכנית הלימודים החדשה בחינוך הגופני לכיתות ג-ו. בתוכנית הלימודים החדשה מוזכרים הנושאים העיוניים ללימוד בשיעורי החינוך הגופני, אך אין פירוט של שכבות הגיל השונות. החוברת החדשה מפרטת את הנושאים השונים על פי שלוש דרגות העמקה ותוכני הלימוד לפי כיתה. נוסף על כך, ישנה הפניה אל מקורות רלוונטיים לשימוש המורים. יצוין שהוראת "ידע והבנה" מיועדת לשיעורים המעשיים ולא לשיעורים עיוניים בכיתה, להוציא מקרים חריגים שבהם אי אפשר ללמד שיעורים מעשיים (כגון ימי שרב או גשם).

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

שילוב תנועה בסביבה הפיזית והחברתית
הסביבה הפיזית והחברתית של הילדים ביום לימודים
למידה מקוונת בחינוך גופני למורי היסודי
הוראת החינוך הגופני בבית הספר היסודי בלמידה מרחוק
טבח הספורטאים באולימפיאדת מינכן
חומרי הוראה ולמידה בנושא טבח הספורטאים באולימפיאדת מינכן
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.