דלג אל

הצהרת נגישות

תשעה באב – יום חורבן ירושלים ובית המקדש

תשעה באב – יום חורבן ירושלים ובית המקדש

תשעה באב חל בחופש הגדול, וכמעט אינו זוכה להתייחסות מעמיקה מבחינה לימודית בכלל ובשיעורי ספרות בפרט. תשעה באב הוא יום אֵבֶל על חורבן בית המקדש הראשון ובית המקדש השני. יום זה נמנה עם ארבעת צומות החורבן שקבעו חז"ל ומגיע בסופה של תקופת בין המְצרים.
על יום זה אפשר ללמד יצירות הקשורות לחורבן הבית, לשנאת חינם ולערבות הדדית בתחילת שנת הלימודים או סמוך ליום השנה לרצח רבין.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

חובה או רשות

רשות.

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

א"ב יהושע
הסופר וחתן פרס ישראל א"ב יהושע (אברהם בולי יהושע) נגע בכתיבתו הייחודית בחברה הישראלית ובאירועים שהתרחשו בה. יצירותיו נלמדות במסגרת תוכנית הלימודים הבסיסית בס...
שירה עברית במחצית הראשונה של המאה ה-20
במסגרת פרק השירה, יש ללמד את התלמידים ולהפגיש אותם עם היוצרים השונים בתקופה זו (רחל, שאול טשרניחובסקי, לאה גולדברג, נתן אלתרמן ואורי צבי גרינברג)
יחידה חמישית: ספרות בעקבות השואה
ביחידה החמישית נלמדות יצירות שמשתקף בהן נושא השואה בדגש על האופן ועל הכלים שבהם השפה האנושית מתמודדת עם תופעת השואה
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.