דלג אל

חיים גורי

חיים גורי

חיים גורי נולד בשנת 1923 בתל אביב. הוא למד בבית החינוך לילדי העובדים, בקיבוץ בית אלפא, בבית הספר המחוזי בגבעת השלושה ובבית הספר החקלאי 'כדורי'.
ב-1941 הצטרף לפלמ"ח והיה לוחם ומפקד. ב-1947 יצא בשליחות "ההגנה" לאירופה לארגון עלייתם ארצה של ניצולי שואה ששהו במחנות העקורים. במלחמת השחרור היה סגן מפקד פלוגה בחטיבת הנגב. במלחמת ששת הימים השתתף בקרב על ירושלים, ובמלחמת יום הכיפורים היה קצין חינוך לוחם בעוצבת השריון.
ב-1949 פרסם את קובץ שיריו הראשון "פרחי אש". בתום המלחמה עבר להתגורר בירושלים והחל ללמוד באוניברסיטה העברית ספרות עברית, פילוסופיה ותרבות צרפת. במרוצת השנים פרסם ספרי שירה ופרוזה. שיריו ליוו את החברה הישראלית בכל רגעיה והיו לקלסיקה ישראלית. בשיריו: "שיר הרעות", "הינה מוטלות גופותינו". ב-1988 זכה בפרס ישראל לשירה העברית.
לצד יצירתו הספרותית עסק גם בכתיבה עיתונאית. ב-1961 סיקר את משפט אייכמן ולאחר מכן פרסם את רשימותיו המרגשות בספר "מול תא הזכוכית".

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

חובה או רשות:

רשות.

סרטונים

הינה מוטלות גופותינו
הינה מוטלות גופותינו
רינו צרור בריאיון עם חיים גורי
רינו צרור בריאיון עם חיים גורי
חיים גורי בתמונות 2018-1923
חיים גורי בתמונות 2018-1923
שיר "הרעות" / חיים גורי
שיר "הרעות" / חיים גורי
יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.