דלג אל

הצהרת נגישות

בין הורים לילדים

בין הורים לילדים

תלמידים בגיל ההתבגרות נוטים לגלות עניין בנושא המשפחה על היבטיו השונים. יצירות ספרותיות רבות נותנות ביטוי ליחסי הורים וילדים, למורכבות המשפחה בעולם המודרני ולמצבים חריגים במשפחה. הלימוד ייתן פריסה רחבה של מצבים ומורכבויות בהתייחס להיבטים הספרותיים ביצירה.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

חובה או רשות

היצירות הכלולות בנושא יכולות להילמד ביחידת החובה של 2 יח"ל.

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

החברה הישראלית – בין שבר לאיחוי
במסגרת תפיסת הרב-תרבותיות במקצועות הרוח והחברה ובעקבות המלצות דו"ח ועדת ביטון חשוב ללמד יצירות של יוצרים מזרחיים ולתת ביטוי לנושא "לעלות לארץ, לחיות בישראל"
הסיפור העברי הקצר - המחצית השנייה של המאה ה-20
יצירות ספרותיות של הסיפור העברי הקצר – המחצית השנייה של המאה ה-20: הסיפור הנלמד הוא "חלום בדמי כבוד" מאת גרמאו מנגיסטו. על סיפור זה תהיה שאלה מיוחדת בבחינת ה...
יום הזיכרון לשואה ולגבורה
השואה ותודעתה הפכו לחלק בלתי נפרד מן הזהות היהודית והישראלית ומן הזהות האנושית. לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה אפשר ללמד יצירות ספרותיות בנושא בכל סוגי הז'א...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.