דלג אל

הצהרת נגישות

ט"ו בשבט

ט"ו בשבט

ט"ו בשבט הוא חג המסמל את הקשר בין האדם לאדמה. טרם כניסתם לארץ צוו בני ישראל "וְכִי תָבֹאוּ אֶל הָאָרֶץ וּנְטַעְתֶּם כָּל עֵץ מַאֲכָל..." (ויקרא יט 23). כבר בסיפור הבריאה ניתן לאדם תפקיד "וַיַּצְמַח ה' אֱלֹהִים מִן הָאֲדָמָה כָּל-עֵץ נֶחְמָד לְמַרְאֶה וְטוֹב לְמַאֲכָל... וַיִּקַּח ה אֱלֹהִים אֶת הָאָדָם וַיַּנִּחֵהוּ בְגַן עֵדֶן לְעָבְדָהּ וּלְשָׁמְרָה" (בראשית ב, 9, 15).
ט"ו בשבט מופיע במשנה ובפיוטים שנכתבו לכבודו. במאה ה-16 התקינו תיקון לכבוד ט"ו בשבט. עם השיבה לארץ בראשית הציונות חזרו לכתוב יצירות רבות על הקשר בין האדם לארץ ישראל ולטבע. שירים וסיפורים רבים נכתבו לאורך התקופות על האדמה, העצים, הפרחים ועל תופעות המתרחשות בטבע. התאריך של ט"ו בשבט מזמן לימוד סביב הקשר אל הטבע.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

חובה או רשות

רשות

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

דליה רביקוביץ
דליה רביקוביץ היא מהמשוררות הייחודיות בשירה העברית. שיריה נלמדים במסגרת לימודי הספרות בחלק של שירת המאה העשרים – מחצית שנייה
יחידה שלישית אקסטרנית: המשפחה בראי הספרות
היצירות עוסקות ביחסי הורים וילדים, אבות ובנים, אימהות ובנות, יחסים בין אחים, מצבים חריגים במשפחה וכדומה
פסח
חג הפסח מזמן לנו מרחב לימודי בנושאי: עבדות, מהי חירות אמיתית, מהי המטפורה של יציאת מצרים
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.