דלג אל

הצהרת נגישות

שירת המאה ה-20 מחצית שנייה – זהויות

שירת המאה ה-20 מחצית שנייה – זהויות

שירת המאה ה-20 מחצית שנייה מאפשרת היכרות עם יוצרים עבריים ייחודיים שפעלו וכתבו במאה ה-20. יחידת הלימוד מורכבת מחמש יחידות מרכזיות:
א. זהויות
ב. מה זאת אהבה?
ג. לחיות בארץ ישראל
ד. שירים בעקבות השואה
ה. החברה הישראלית בין שבר לאיחוי
השירה מורכבת ומשלבת בין תוכן וצורה.

היצירות ביחידת זהויות:
יהודה עמיחי: כל הדורות שלפני (שירי יהודה עמיחי, כרך 2, שוקן, 2004) או ארז ביטון: דברי רקע ראשוניים (ציפור בין יבשות, הקיבוץ המאוחד, 1990)
חיים גורי: אודיסס (השירים, כרך א, הקיבוץ המאוחד, 1998) או יונה וולך: יונתן (תת ההכרה נפתחת כמו מניפה, הקיבוץ המאוחד, 1992)
שמעון אדף: שדרות (המונולוג של איקרוס, גוונים, 1997) או זלדה: שני יסודות (שירי זלדה, הקיבוץ המאוחד, 1985)
נידאא חורי: הדיברות (מס' 2) (בגוף אחר, מבחר שירים 2010-1987, קשב לשירה, 2011) או רוני סומק: שיר פטריוטי (מחתרת החלב, זמורה ביתן, 2005)
דליה רביקוביץ: בובה ממוכנת (כל השירים עד כה, הקיבוץ המאוחד, 1995) או נורית זרחי: היא יוסף (אישה ילדה אישה, ספריית פועלים, 1983).

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

חובה או רשות

חובה.

חזרה לראש הדף

הבגרות המשודרת

הבגרות המשודרת

שירת המחצית השנייה של המאה העשרים בחטיבת שירי הזהות - ניתוח "שיר פטריוטי" של רוני סומק ו"אודיסס" של חיים גורי. ראיון עם רוני סומק, אמצעים אומנותיים.

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

יום המאבק הבין-לאומי למניעת אלימות נגד נשים
בספרות הישראלית והעולמית אפשר להבחין ביחס כלפי האישה בתקופות שונות, מנקודת מבט נשית וגברית. ישנה גם התייחסות מיוחדת לאלימות במשפחה וכלפי האישה בפרט. זיגמונד ...
יחידה חמישית: ספרות בעקבות השואה
ביחידה החמישית נלמדות יצירות שמשתקף בהן נושא השואה בדגש על האופן ועל הכלים שבהם השפה האנושית מתמודדת עם תופעת השואה
דליה רביקוביץ
דליה רביקוביץ היא מהמשוררות הייחודיות בשירה העברית. שיריה נלמדים במסגרת לימודי הספרות בחלק של שירת המאה העשרים – מחצית שנייה
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.