דלג אל

הצהרת נגישות

יום הזיכרון לשואה ולגבורה

יום הזיכרון לשואה ולגבורה

מארק אדלמן אמר בכיכר השילוחים בוורשה "האדם היה לבד, לגמרי לבד, בהמון הזה של אלפים..." אסון השואה מלווה את העם היהודי מאז התרחשותו.

יצירות ספרות רבות נכתבו בעקבות השואה ובמהלכה. חשוב להעמיק בלימוד נושא השואה בהוראת הספרות ולהפגיש את התלמידים עם זוויות ראייה שונות בעולם היצירה. מומלץ לבנות למידה בין תחומית עם מקצועות נוספים כגון היסטוריה ותנ"ך שדרכם נלמדים נושאים כגון שכר ועונש, חוויית האדם בשואה, איבוד צלם אנוש, התקווה לעתיד טוב יותר.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

חובה או רשות

רשות

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

רוני סומק
רוני סומק נמנה עם היוצרים הישראלים החשובים בשירה העברית, במחצית השנייה של המאה ה-20. מספריו: "נקמת הילד המגמגם" (2017), "כוח סוס" (2013), "אני עירקי פיג'מה",...
תשעה באב – יום חורבן ירושלים ובית המקדש
תשעה באב הוא יום צום לזכר חורבן שני בתי המקדש. מה המשמעות של יום זה ברציפות הלאומית בחיינו בישראל?
שירה עברית במחצית הראשונה של המאה ה-20
במסגרת פרק השירה, יש ללמד את התלמידים ולהפגיש אותם עם היוצרים השונים בתקופה זו (רחל, שאול טשרניחובסקי, לאה גולדברג, נתן אלתרמן ואורי צבי גרינברג)
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.