דלג אל

אהבה בגיל ההתבגרות

אהבה בגיל ההתבגרות

תלמידי כיתה ט' מצויים בראשיתו של תהליך שבו החיזור והאהבה הופכים להיות רלוונטיים בעבורם. יצירות ספרות הנלמדות בכיתה והנקראות בידי התלמידים מאפשרות חשיפה למערכות יחסים מגוונות. ההיכרות עם מודלים שונים של אהבה יש בה להקל על המתבגרים בתהליך של בניית זוגיות, להפחית חרדות ולתת לגיטימציה לסוג הקשר שלהם עם בן או בת הזוג. מן החוויה של האחר ביצירה הספרותית יתוודעו התלמידים אל משמעות האהבה. הם ילמדו על היותה נוסף על חוויה רגשית גם ביטוי למערכת יחסים שיש בה ערכים של חברות ומחויבות, אחריות והתחשבות בזולת, כבוד ושוויון ועוד. כך תתפתח בקרב המתבגרים מודעות לזולת במערכות יחסים ועידון בביטויי האהבה.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

רשות או חובה

רשות

מה זאת אהבה - בין אהבה עצמית לנרקיסיזם
מה זאת אהבה - בין אהבה עצמית לנרקיסיזם
תחומי דעת: ספרות ממלכתי

יחידת הוראה זו עוסקת בכמה מהשאלות המרכזיות בחייו של אדם, שאלות שיש להן גם ביטוי מרכזי בתהליך ההתבגרות שלו. השאלות נוגעות למתח שבין אהבה עצמית, נרקיסיזם ואהבת הזולת. ביחידה זו ננסה לברר מה בין אהבה עצמית לנרקיסיזם.

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פרנק פבלוף – "בוקר חוּם"
הספרון האלגורי "בוקר חוּם" מאת פרנק פבלוף מתאר תהליך הדרגתי של השתלטות משטר אימים על היחיד ועל המדינה. הספרון מומלץ להוראה לקראת יום השואה.
נתן יונתן
בשיר "יש פרחים" המשורר נתן יונתן מתאר בהתפעלות את יפי הטבע וצבעוניותו וקורא לשומרם. השיר "כמו בלדה" הוא שיר אהבה שנכתב בחורף 1973. ואולם בתודעה הציבורית הוא ...
מיגל דה סרוונטס – פרשת המלחמה הגדולה בטחנות הרוח
"דון קישוט" (דון קיחוטה דה לה מאנצ'ה) מאת סרוונטס הוא יצירה אלמותית רחבת יריעה. מתוכה נעסוק בפרק הידוע והמפורסם ביותר: "פרשת המלחמה הגדולה בטחנות הרוח"
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.