דלג אל

שירה מודרנית

שירה מודרנית

היחידה תעסוק בשירים מודרניים מן השירה העברית שתוכניהם רלוונטיים למתבגרים. באמצעותם נלמד את אמצעי העיצוב המאפיינים את הפואטיקה של השירה המודרנית.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

רשות או חובה

רשות

חזרה לראש הדף

נקמת הילד המגמגם – רוני סומק

חזרה לראש הדף

אגי משעול "אווזים"

יחידות הוראה מתוקשבות

התבגרות - ביני לבין עצמי
התבגרות - ביני לבין עצמי
תחומי דעת: ספרות ממלכתי

גיל ההתבגרות הוא שלב חשוב בהתפתחות האדם, שלב שבו המתבגר בוחן את זהותו ומעצבה בעקבות התמודדויותיו במישורים רבים. דרך השיר "עוף גוזל" של אריק איינשטיין, המיתוס היווני "דדלוס ואיקרוס", השירים "נקמת הילד המגמגם" לרוני סומק ו"בעיות זהות" ליונה וולך והסיפור "לשבור את החזיר" של אתגר קרת – נבחין בייצוגים שונים של התבגרות ביצירות ספרות, ונשליך מהן על מציאות חיי התלמידים.

ליחידת ההוראה
ארספואטיקה - שיר על שיר, סיפור על סיפור
ארספואטיקה - שיר על שיר, סיפור על סיפור
תחומי דעת: ספרות ממלכתי

המושגים 'אדם' ו'יצירה' שזורים זה בזה, בדומה למושגים 'גוף' ו'נפש'. נראה כי אין קיום לאחד ללא האחר. אריסטו רואה ביצירת האומנות גוף תוכן אסתטי, וחוקר מהן תכונותיו שהופכות אותו ליפה ולמענג. ביחידת לימוד זו נבקש להתחקות אחר מהלכים מרכזיים בתהליך המסקרן של היצירה, ולעמוד על חשיבותה כמרכיב מכריע בהוויה הרוחנית של האדם.

ליחידת ההוראה
ליחידות ההוראה שלי
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.