דלג אל

היבטים של תקשורת בדרך

היבטים של תקשורת בדרך

שפת התקשורת בדרך היא אמצעי עזר לארגון סדר בדרך, מתוך כיבוד הזכויות של כל משתמשי הדרך ויצירת הבנה וקשרי גומלין ביניהם. הערכת מצבי סיכון על הכביש מתייחסת ליכולת לברור מהמידע שהחושים מספקים לנו את הפרטים שיעזרו לנו לנבא מה עומד לקרות. עיקר פיתוח המודעות נעשה באמצעות רכישת ניסיון, אך גם למידה תאורטית של הגורמים העלולים להביא לתאונות דרכים עשויה לעזור.

"סימנים מעידים" הם תופעות, מצבים או התרחשויות בדרך המלמדים שעלול להתפתח מצב חירום וממנו תאונה. מצב חירום הידוע גם בשם "כמעט תאונה" אפשר למנוע על ידי זיהוי הסימנים המעידים עליו ותגובה נכונה מראש. סימנים מעידים יכולים להיות תנאי השטח כגון צמתים, עיקולים, הגבהות, מעברי חצייה, רמזורים, גשרים, עבודות בכביש, רכבים חונים, עלים רטובים, שמן, קרח, שלג, מים על הכביש וכדומה; פעולות של משתמשים אחרים בכביש או שילוב של השניים. רוב ההחלטות שאנו מקבלים בעת הנהיגה נעשות בו במקום. ההתנהגות וההשתלבות (מיומנות הכרוכה בפשרות ובלא מעט ויתורים) שלנו בדרך נגזרות ישירות, אם לא מוכתבות, מהתגובות שלנו לדינמיקה של הדרך ושל הנסיעה.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

סרטונים

תקשורת בתעבורה – קטע ממצלמת רמזור
קטע ממצלמת רמזור
תמרורים
תמרורים
סימנים מעידים – הולכי רגל
סימנים מעידים – הולכי רגל
נהיגה בדרך – צמתים ותמרורים
נהיגה בדרך – צמתים ותמרורים
יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.