דלג אל

משהו על יצירה בחומרים בגן הילדים

למאגר חומרי ההוראה

מאפיינים

הגן העתידי:
ביטוי אישי, למידה במרחבי חיים, ידע מתחומי הליבה, מיומנויות אישיות
סביבות למידה:
כל הגן
מעגל השנה:
כל השנה

תחומי דעת ונושאים מרכזיים:

  1. כישורי חיים: מוקד בין אישי
  2. אומנויות - אומנות חזותית: טיפוח ההבעה והיצירה בחומרים

אודות הפעילות

פעילות יצירה בגן הילדים מאפשרת לילדים לבוא לידי ביטוי אישי, להתנסות, לחקור ולגלות, לפתור בעיות וליצור אינטראקציות חברתיות.
הסרטון, שצולם בגן קשת, בעיר גנים בירושלים, בהנהלתה של נאוה רון, מציג ילדים היוצרים באופן חופשי בגן ובחצר.
בעמדת החומרים בגן, רצוי להנגיש לילדים מגוון חומרי יצירה בתיבות ממוינות ואמצעי חיבור שונים, מלבד הדבק, כמו גם מגוון מצעים בגדלים שונים מחוץ לשולחן העבודה, כך שהילדים ייגשו ויבחרו.

בכל פעילות יצירתית יש לאפשר להם לעבוד לבד או בשיתוף פעולה עם חברים, ליזום ולהביע את רעיונותיהם, וצוות הגן יהיה שם לתמוך ולתווך על פי הצורך.

אולי תתעניינו גם ב...

חגיגת עצמאות בריאה
משרד החינוך בשיתוף התכנית הלאומית אפשרי בריא - משרד הבריאות, ממליצים על חגיגת עצמאות שמחה, בריאה ופעילה
מודל מומלץ למסיבת חנוכה בגן
איך לערוך מסיבת חנוכה בגן באווירה נינוחה ותרבותית? איך לחזק את מהות החג והקשר הבין-דורי? איך להעמיד את "הילד במרכז" ולא את האביזר? סרט זה נותן אור לחגיגה מינ...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.