דלג אל

הצהרת נגישות

מפגש עם אומנות בטיול בקיבוץ

למאגר חומרי ההוראה

מאפיינים

הגן העתידי:
למידה במרחבי חיים, קהילתיות
סביבות למידה:
מחוץ לגן
מעגל השנה:
כל השנה

תחומי דעת ונושאים מרכזיים:

  1. אומנויות - אומנות חזותית: מפגשים חזותיים ודיאלוגים עם אומנות

אודות הפעילות

האומנות הינה כלי לעיבוד תהליכים רגשיים, חווייתיים ולימודיים. מפגש עם אומנות מסוגים שונים, חושף את הילדים לשפה נוספת, דרך לביטוי ותקשורת, מעשיר את עולמם הפנימי ומעצים חוויית הלמידה. בסרט תוכלו לראות את ילדי גן חרוב בקיבוץ פלמחים, במפגש חווייתי עם יצירת אומנות ועם האומן שיצר אותה בסדנה בה הוא יוצר, במהלך טיול בחצר הקיבוץ. הילדים סקרנים ושואלים לגבי החומרים ותהליך העבודה של האומן. ההכרות עם האומן ועם הפסלים כחלק מסביבתם הקרובה מעוררת הזדהות ורצון להתנסות בעצמם. בהמשך הטיול, הגננת מאפשרת לילדים לעבד את החוויה באמצעות משחק חברתי ולהעשיר אותה תוך התנסות וביטוי אישי בחומרים שמצאו בחוף הים.

אולי תתעניינו גם ב...

קונצרטים בגנים
תוכניות קונצרטים בגני ילדים נועדו לעודד צרכני תרבות רגישים למוזיקה אומנותית ויוצרים ומבצעים עתידיים במוזיקה כלית וקולית בסגנונות שונים. במהלך הפעילות נוצר קש...
מרחב יצרנות בגן - מיוזמה לביצוע
איך נוצר מרחב יצרנות בגן? בסרטון נשמע איך נרקם הרעיון ליצירת מרחב יצרנות, ונלמד על העקרונות להקמה ולהפעלה של מרחב כזה
מתמטיקה זה משחק ילדים – מושג המספר – הרצאה לגננות
הרצאת הדרכה העוסקת במגוון נושאים: מספרים בסביבתנו, שירי משחק ותנועה, משחקים של פעם, מתכון ומפות
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.