דלג אל

منهج تعليميّ في العلوم والتكنولوجيا لرياض الأطفال

مجمّع الموادّ التعليميّة

مميّزات

الروضة المستقبلية:
مُبادرة وإنتاجيّة״Œ التّعبير الشّخصي״Œ معرفة في مواضيع النّوا ة״Œ مهارات إدراكيّة״Œ مهارات ذاتيّة״Œ مهارات شخصية
بيئات تعلّميّة:
كل الروضة
أعياد ومناسبات على مدار السنة:
طوال العا م

مجالات التّعليم والمواضيع الرّئيسيّة:

  1. علوم وتكنولوجيا: الكائنات الحيّة – الحيوانات والنّباتا ت״Œ أجرام السّماء والطّقس״Œ عالم مِن صُنع الإنسان״Œ التّربية البيئيّة

حول النشاط

اختيار المواضيع في المنهج التعليميّ هذا إستند بالأساس على الفرضيّة القائلة بأن أفضل طريقة لتعليم الأطفال العلوم والتكنولوجيا، هي أن نبدأ معهم بالمواضيع المعروفة لهم، من حياتهم اليوميّة والقريبة من عالمهم. إختارات لجنة المنهج أن تتطرّق للمواضيع التاليّة: عالم الكائنات الحيّة "الحيوانات والنباتات" - الأجرام السماويّة وحالة الطقس - عالم من صُنع الإنسان مُنتجات في بيئتنا. الموضوعان الأول والثاني يركزّان كثر على العلوم، بينما يركز الموضوع الثالث على التتكنولوجيا. ومع ذلك في كل موضوع من مواضيع المنهج نورد أمثلة للدمج بين العلوم والتكنولوجيا.

يمكن أن يهمّك أيضًا

תוכנית ביניים לאומנויות בגיל הרך – מוזיקה
ערכת 'גוונים' חושפת את הילד לתרבויות המוזיקה של עדות ישראל השונות ובכך תורמת להרחבת אופקיו, להפיכתו לאדם בעל אישיות פתוחה יותר, סובלנית יותר, עשירה יותר ולחי...
דרך כערך
בסרטון ניתן לצפות בשני גנים אשר כחלק מהשגרה יוצאים מהגן למרחב טבעי כשהדרך עצמה היא מרכיב מהותי בחוויה החוץ כיתתית
קליעה למטרה
הפעילות משלבת שני תחומי דעת משמעותיים בהתפתחותם של ילדים – חינוך גופני ומתמטיקה
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.