דלג אל

הצהרת נגישות

לא נפסיק לשחק

למאגר חומרי ההוראה

מאפיינים

הגן העתידי:
ידע בין תחומי, מיומנויות קוגנטיביות, מיומנויות תוך אישיות, מיומנויות אישיות, קהילתיות, יזמות ויצרנות, ביטוי אישי, למידה במרחבי חיים, ידע מתחומי הליבה
סביבות למידה:
כל הגן
מעגל השנה:
כל השנה

תחומי דעת ונושאים מרכזיים:

  1. חינוך גופני: שילוב התנועה בסביבה הפיזית והחברתית, חינוך לתנועה, חינוך לשלומות

אודות הפעילות

גננות יקרות,
אנו שמחים להעשיר את אוצרכן בספר משחקים שמיועד לגני הילדים.
משחר ינקותם נעים הילדים – זוחלים, הולכים, מנתרים, רצים ומשחקים. במהלך המשחקים הם לומדים להכיר את גופם ואת מקומם במרחב האישי והכללי.
גיל הגן הוא התקופה שבה מתבססת ההתפתחות התקינה ונקנים בה הרגלים נכונים אשר ישמשו את הילדים בחייהם כבוגרים. בעידן שבו אנו מצויים לא מרבים הילדים לעסוק בפעילות גופנית בשעות הפנאי. במקום זאת הם מבלים שעות רבות מול מסכי הטלוויזיה, המחשב והטלפונים החכמים. אימוץ הרגלים אלו עלול לגרום להשמנה ולתחלואה. חובתנו לשנות זאת. עלינו לעודד את התפתחות תנועתם והתקדמותם בהנאה ולהרגיל את ילדינו לאמץ אורח חיים פעיל!

בעזרת המשחק המַדמה את מציאות החיים מפתחים ערכים רבים חברתיים, חינוכיים ולימודיים והתייחסות לגוף. משחקי התנועה המופיעים בספר זה מזמנים לילדי הגן פעילות בהנאה בשילוב אינטראקציה חברתית. בספר תמצאו רעיונות למשחקים בהרכבים שונים: יחידים, זוגות וקבוצות שאפשר לשחק בפעילות עם הגננת בגן הילדים, כמו גם בבית ובחצר השכונתית. בכל מקום יש להקפיד על כללי זהירות כדי להבטיח את שלומם ובטיחותם של הילדים.
החינוך אינו משחק ילדים אך המשחק הוא החינוך במיטבו!
שחקו בהנאה ובהנעה!

דברי מנהלת האגף לחינוך קדם יסודי והמפקח הממונה על החינוך הגופני המובאים בפתח חוברת המשחקים

אולי תתעניינו גם ב...

שועל שועל
משחק חברתי הכולל אימון במניית צעדים ונועד לתרום להתפתחות יכולת המנייה והמוטוריקה הגסה. המשחק מתאים לקבוצה גדולה או קטנה של ילדים.
משחקים חברתיים בגן יער
סביבה החוץ כיתתית מזמנת חומרים ותנאים למשחק חברתי עשיר. מכיוון שכך, אין צורך להביא ליער משחקים מבחוץ אלא ליהנות מהשפע שהסביבה מספקת. בסרטון ניתן לראות את ילד...
מטריה אחת ואין-ספור אפשרויות
ילדים ומטריה הוא משחק חברתי וחוויתי מוכר. לרוב, הפעילות המתלווה לשיר מתמקדת בהמחזתו. הסרטון מציג אפשרויות נוספות ומגוונות בהן ניתן לפעול עם השיר: ריקוד זוגי,...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.