דלג אל

הצהרת נגישות

קשר גן-בית באמצעות מצלמה

למאגר חומרי ההוראה

מאפיינים

הגן העתידי:
קהילתיות, ביטוי אישי
סביבות למידה:
כל הגן
מעגל השנה:
כל השנה

תחומי דעת ונושאים מרכזיים:

  1. מדע וטכנולוגיה: עולם מעשה ידי אדם

אודות הפעילות

מצלמת הגן שהילדים לוקחים לבתיהם מאפשרת לשתף את בני המשפחה בפעילות. החזרת המצלמה לגן עם תצלומים מהבית וסביבתו מביאה את הבית לגן ומעצימה את העצמאות והבחירה של הילד.

כאן ילדים מצלמים!

המצאת המצלמה הדיגיטלית והחיסכון הכלכלי שהיא הביאה, מאפשרים לגננת לשלב תהליכי צילום בעשייה החינוכית בגן. הצילום משמש לתיעוד, להיזכר בחוויות, לְרַגֵּש, להעביר מידע, להעביר מסרים, ליצור חומר גלם לפעילויות אחרות.
המצלמה הדיגיטלית קלה לשימוש ומאפשרת לילד-גן תחושת הצלחה, התנסות חוזרת ורפלקציה מידית.
רכישת מיומנות הצילום בגן על ידי הגננת והילדים תאפשר יוזמות, בחירות ואירועי שיח המקדמים את התפתחות הילד. לגננת וילדים שמצלמים בגן יש מרחב פעילות נוסף לפעילות אישית וקבוצתית – פעילות עצמאית או מכוונת.
התנסות בצילום בגן מאפשרת מיקוד במה שרואים. ילד בוחר מה הוא רוצה לצלם, ממאגר תמונות שילד יוצר הוא צריך לבחור מה להשאיר ועל מה לוותר.
מבחינים בין צילום שמפתח את ההתבוננות ועיקרו התנסות בלכידה של הרגע לבין סוג אחר של צילום שעוסק ביצירת הרגע. בארגון, בבימוי אובייקטים לצורך העברת מסר או רעיון.

אולי תתעניינו גם ב...

لعب حركي حر في ساحة البستان
نتيح الفرصة للأطفال بتخطيط وبناء ألعاب حركية متنوعة، لنقوي أجسامهم ونعزز ثقتهم بأنفسهم.
בואו לגני – הפיוט בגן הילדים
בסרט שלפניכם אפשר להתרשם מהחוויה האמנותית, המוזיקלית והתרבותית של "פייטן בא לגן". הילדים מתוודעים אל כלי נגינה מסורתיים ואל סגנונות שירה ממזרח וממערב. בדרך ח...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.