דלג אל

הצהרת נגישות

שומרים על היגיינה שומרים על הבריאות

למאגר חומרי ההוראה

מאפיינים

הגן העתידי:
ידע בין תחומי, מיומנויות קוגנטיביות, מיומנויות תוך אישיות, מיומנויות אישיות
סביבות למידה:
כל הגן
מעגל השנה:
כל השנה

תחומי דעת ונושאים מרכזיים:

  1. חינוך גופני: חינוך לבריאות

אודות הפעילות

יום ההיגיינה במערכת החינוך:
שומרים על היגיינה – שומרים על הבריאות!


חשיבות השמירה על בריאותם של ילדי הגן והקניית הרגלי חיים בריאים הן אחת המשימות החשובות העומדות בפני הגננות והצוות החינוכי.
התפרצות נגיף קורונה יוצרת דאגה ציבורית ומחלחלת למציאות היום-יומית בגן.
ילדי הגן נחשפים למושגים ולמציאות לא מוכרת כמו בידוד ביתי. חשוב שאנשי חינוך ונשות חינוך יתווכו לילדים את המציאות בצורה מותאמת, מקצועית ורגועה, יתנהלו על פי ההנחיות הרשמיות ויסתייעו במידת הצורך באנשי מקצוע.
אחת הדרכים החשובות למניעת התפשטות נגיף קורונה והידבקות בתחלואה בכלל היא הקפדה על הרגלי היגיינה. במטרה להעלות את המודעות לחשיבות ההיגיינה, מערכת החינוך תקיים "יום היגיינה ארצי" בכל שכבות הגיל.
כחלק מיצירת סביבה מקדמת היגיינה על צוות הגן להקפיד על ניקיון ונגישות של אמצעי ההיגיינה ואוורור הגן לצד העלאת המודעות והחשיפה לידע מותאם בקרב הילדים וההורים.
יחידת ההוראה המוגשת לצוותי החינוך בגן נכתבה כדי לסייע בבחירת פעילויות מותאמות לילדי הגן לציון "יום ההיגיינה". יש להפעיל שיקול דעת בבחירת הפעילויות ולהתאים את השיח לגיל הילדים ולמאפיינים של אוכלוסיית הגן. חשוב לשתף את ההורים בעשייה בגן כדי ליצור רצף חינוכי בין הגן לבית.
מעורבותכן חשובה! נשמח שתשתפו אותנו ביוזמות חינוכיות.

בברכת ימים בריאים
אורנה פז- מנהלת האגף לחינוך קדם יסודי
אפרת לאופר- מנהלת תחום קידום בריאות במוסדות חינוך

אולי תתעניינו גם ב...

חצר גרוטאות
בסרטון, שצולם בגן ורד בקיבוץ אפק, נראה את ילדי הגן מתכננים, בונים ומשחקים במרחב המאפשר תנועה מרבית. תוך כדי המשחק בחצר הגרוטאות הם משכללים את כישוריהם החברתי...
תכנון ובנייה של מרחבי משחק
תכנון ובנייה של מרחבי משחק ופעילות בשיתוף הילדים
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.