דלג אל

הצהרת נגישות

מילת היום בגן

למאגר חומרי ההוראה

מאפיינים

הגן העתידי:
ידע מתחומי הליבה, ידע בין תחומי, ידע עולם, מיומנויות תוך אישיות, ביטוי אישי
סביבות למידה:
כל הגן
מעגל השנה:
כל השנה

תחומי דעת ונושאים מרכזיים:

  1. שפה ואוריינות: מיומנויות אלפביתיות וראשית קריאה וכתיבה, כשירות לשונית, מכוונות לספר

אודות הפעילות

התוכנית "מילת היום בגן" נועדה לחינוך ערכי בגן ילדים באמצעות מילים שגלומה בהן הזדמנות לשיח סביב ערכים, והיא כוללת סרטונים שירים והצעות לפעילות.
למילים הנבחרות יש פוטנציאל להעמיק את המשמעויות של הערכים הטמונים בהן, להעשיר את עולם הילדים, את חוויותיהם הרגשיות והחברתיות ואת כישורי השפה והשיח שלהם. התוכנית היא פיתוח משותף של האגף לחינוך קדם יסודי וערוץ הופ! היא מתבססת על חומרי הסדרה "מילת היום ברחוב סומסום" ששודרה בערוץ הופ!
עיסוק בסוגיות ערכיות מטפח כישורים אישיים ובין-אישיים, מפתח כישורים להתמודד עם רגשות, מחשבות והתנהגויות. הרחבת אוצר המילים בד בבד עם הנחלת ערכים מפעילות את הדמיון, מגרות אותו, מעוררות מחשבה והשראה. המילים הנבחרות: יחד, סליחה, שונה, שכנים, משפחה, גיבור, הוגן, להקשיב, מנומס, חברים.
חיבור הילדים לסיפורים ערכיים באמצעות מילים מסייע בעיצוב זהותם ומחזק את מודעותם החברתית. התוכנית כוללת תקליטור למחשב, חוברת הצעות לפעילויות ותקליטור שמע. בתקליטור סרטונים לכל מילות היום. אפשר לצפות בסרטוני "מילת היום" בזמנים שונים, במפגש כולל או בקבוצה קטנה. אפשר לצפות בסרטונים מלאים או לבחור מהם קטעים.

סרטון שבו אפשר לראות פעילות עצמאית של קבוצה קטנה של ילדי גן שיזף בשדרות סביב התוכנית "מילת היום בגן"
מילת היום 'חוקרים בגן'

אולי תתעניינו גם ב...

מודל סביבה מוגנת לילדים עם אלרגייה למוצרי מזון בגן הילדים
ילדים עם אלרגייה למוצרי מזון הם ילדים בריאים הזקוקים לסביבה מוגנת לשמירה על בריאותם. מודל סביבה מוגנת לילדים עם אלרגייה מסכנת חיים למוצרי מזון נועד לתת כלים ...
זום אין וזום אאוט זה כל הסיפור
הסרטון מתוך הכנס למידה משולבת דיגיטל.
גן יצרני – מהגן לקהילה
בגן ירוק מתמיד מתנהלת שגרה קבועה של שימוש חוזר בחומרים, הפרדת פסולת, הכנה עצמית של מתנות ימי הולדת, תיעדוף עבודה בחומרים מתכלים וידידותיים לסביבה ועוד
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.