דלג אל

הצהרת נגישות

אֶפְשָׁרִיבָּרִיא: התוכנית הלאומית לחיים פעילים ובריאים

למאגר חומרי ההוראה

מאפיינים

הגן העתידי:
קהילתיות, יזמות ויצרנות, ביטוי אישי, ידע בין תחומי, למידה במרחבי חיים, מיומנויות קוגנטיביות, מיומנויות תוך אישיות, מיומנויות אישיות
סביבות למידה:
כל הגן
מעגל השנה:
כל השנה

תחומי דעת ונושאים מרכזיים:

  1. חינוך גופני: חינוך לבריאות

אודות הפעילות

צוותי גני הילדים מוזמנים להשתתף בתוכנית הלאומית לחיים פעילים ובריאים אֶפְשָׁרִיבָּרִיא. התוכנית קמה ביוזמה משותפת של משרד הבריאות, משרד החינוך ומשרד התרבות והספורט.
לכל העוסקים בחינוך ילדי הגן תפקיד חשוב בהקניית הרגלי אכילה ופעילות גופנית בגיל הרך, הבסיס להתנהגות בריאותית בשנים הבאות.

התוכנית הלאומית אֶפְשָׁרִיברִיא בחרה לשים דגש על ילדי הגן
בשיתוף צוותי גני ילדים והורים מרחבי הארץ התוכנית פועלת לקדם:

- הפצת המלצות יישומיות ורעיונות הבאים מצוותי גני הילדים בעצמם לעידוד מגוון פעולות הקשורות לבריאות בגן
-
הפחתת צריכה של ממתקים מעובדים ומשקאות ממותקים דרך הצגת דוגמאות של הצלחה ורעיונות יישומיים בגני ילדים רבים
- חגיגת אירועים וטקסים בגן לרבות חגים וימי הולדת עם כיבוד בריא יותר

אולי תתעניינו גם ב...

מסיבת סיום שנה בגן
מסיבת סיום שנה בגן נועדה ליצור אווירת רעות בין ילדים, הורים ומחנכים ולעורר במשתתפים חוויות הקשורות לשנה המסתיימת ותצטרף למאגר הזיכרונות. המסיבה מציינת סיום, ...
טיול מסלול
טיול בקרבת הגן מאפשר להבחין במסלולים הקיימים במרחב. בזמן הטיול אפשר לבנות מסלולי תנועה מאתגרים באמצעות פריטי נוף הנקרים בדרך ולפי מאפייני הסביבה.
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.