דלג אל

הצהרת נגישות

סדר יום בגן יער

למאגר חומרי ההוראה

מאפיינים

הגן העתידי:
למידה במרחבי חיים
סביבות למידה:
מחוץ לגן
מעגל השנה:
כל השנה

תחומי דעת ונושאים מרכזיים:

  1. כישורי חיים: מוקד האני, מוקד בין אישי, מוקד לוויסות וניהול רגשות

אודות הפעילות

גן קשת, הוא גן יער, הנמצא בחורשת אורנים במצפה רמון. מידי בוקר מובאים הילדים על ידי הוריהם לחורשה שם מתקיימת פעילות שוטפת של גן ילדים עד שעות הצהריים. בסרטון, רון מלצר מנהל גן קשת, מציג את מאפייני סדר היום בגן. מאפיינים אלו מהותיים לאקלים חינוכי מיטבי במרחבים הפתוחים של החורשה. הסדירויות מתבטאות במעורבות הצוות והילדים כאחד בארגון ובפעילויות השוטפות. סדר יום מובנה ומוסכם על הצוות והילדים מקנה רוגע ומתוך הרוגע חופש.

סדר היום של ילדי הגן הפועלים ביער לוקח בחשבון את צרכיהם ההתפתחותיים ואת הצורך בשמירת חוט מחבר לפעילותם היומיומית המתקיימת במבנה הגן. מפגש הבוקר מתקיים סביב מדורה.
ארוחת הבוקר כוללת פיתות טריות שנאפו על הטאבון והמשחק החופשי מתקיים במרחב המוצע ובזמן שנקבע בסדר היום. הילדים משחקים בענפים, בגבעות החול ובאבנים. 
פעילות היצירה מתקיימת על מחצלת מוצלת. לכל הילדים תפקידים ותחומי אחריות בפעילויות. בסיום יום הלימודים חוזרים כולם יחד מהגן שבחורשה אל הצהרון.

אולי תתעניינו גם ב...

תוכנית לימודים – מדע וטכנולוגיה לגיל הרך
תוכנית הלימודים במדע ובטכנולוגיה לגיל הרך היא חוליה נוספת בשרשרת הפעולות שמשרד החינוך יוזם כדי לבסס ולחזק את העיסוק בנושאים אלו בגני הילדים.
טיפוח המוטוריקה העדינה
טיפוח המוטוריקה העדינה באמצעות פעילות לקבוצות עם פקקים
מכינים פנים לכריכים
בסרטון אפשר לצפות בפעילות של קבוצת ילדים שרובם אינם דוברים עברית. הפעילות מעודדת שיח בין עמיתים לטיפוח למידת שפה ולכן מנחה אותה אחת הילדות שאומנה לשם כך בידי...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.