דלג אל

ילדי הגן מתנסים בכלי המחשב

למאגר חומרי ההוראה

מאפיינים

הגן העתידי:
ביטוי אישי
סביבות למידה:
פנים הגן
מעגל השנה:
כל השנה

תחומי דעת ונושאים מרכזיים:

  1. מדע וטכנולוגיה: עולם מעשה ידי אדם

אודות הפעילות

בסרטון מוצגת דוגמה איך ניתן ללמד "חיתוך צורה מתוך צורה" בתהליך שנפתח בהצגה והדגמה של הגננת ונמשך בהתנסות של הילדים הן בסביבה הפיזית והן בסביבה הדיגיטלית.
ילדים הפועלים בסביבת המחשב באופן עצמאי לומדים תוך כדי התנסות להכיר כלים שונים ביניהם כלי יצירה. לעיתים נדרש תיווך על מנת להרחיב את מנעד אפשרויות השימוש בכלים מורכבים יותר.

מדיה דיגיטלית הינה חלק מהסביבה החינוכית היא מזמנת מגוון התנסויות אורייניות, מפגש וירטואלי עם עולמות רחוקים והתנסויות בחקר. אנו צורכים ויוצרים במדיה זו דרך מסכים המגיעים ומזמנים אינטראקציות מגוונות.

מסכים אלו מציעים לנו סביבות דיגיטליות לחשיבה ופעולה. בסרטים המוצגים אנו בוחנים את המאפיינים של סביבות אלו
והתרומה שלהם להתפתחות הילד במסגרת הגן.

סרטון זה מתאר תוצר של גן ניסויי בתחום של שילוב המחשב בגן:
> מעבר לספר הניסוי

אולי תתעניינו גם ב...

ארוחה מסורתית משותפת עם סבתות
בסרטון רואים את ילדי גן הפרחים במושב עגור שותפים פעילים בהכנת ארוחה מסורתית לצד הסייעת, הגננת וסבתות מן העדה
התמודדות עם מערכת רישום המספרים
בסרטון זה נצפה בילד אביאל מגן גניה בירושלים בעקבות פעילות קבוצתית של מדידות. אביאל ניגש ביוזמתו למרכז הבנייה וממשיך למדוד בעצמו באמצעות סרט המידה
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.