דלג אל

הצהרת נגישות

חודש כיסלו - "כיס - לב"

חודש כיסלו - "כיס - לב"

הרעיון שלי

מור שמיר אנקוה, מחנכת כיתות א'-ב' בבית הספר אוסישקין בתל אביב, הכינה לילדי הכיתה פעילות על חודש כסלו - "כיס-לב". מור נוהגת לשלב בחומרי ההוראה שלה צבעוניות ולהשתמש במגוון חומרים ובמשחקים כדי שתלמידיה ייהנו מחוויית למידה ויזכרו את הנושאים הנלמדים גם בעתיד. למור יש בלוג ושמו אמנות יצירה ואפרוחים ובו חומרי הלמידה שהיא יוצרת. במרחב הפדגוגי אפשר למצוא רעיונות נוספים שלה.

חודש כסלו הוא חודש השונות. כל אחד מאתנו שונה מחברו. השוני יכול לנבוע מסיבות רבות כגון דעות ורצונות, מראה חיצוני, תכונות אופי, תחביבים ועוד. מור בחרה לקדם את מציאת הטוב בכל אחד, מציאת הטוב באחר, במישהו שהוא שונה ממני.

"את חודש כסלו התחלתי ב'כיס'. כל ילד התבקש להביא ג'ינס ישן של אבא או אימא שאפשר לעשות בו שימוש. גזרנו את הכיס והדבקנו שמות.


תליתי על הלוח כיסים ועליהם שמות כל הילדים בכיתה, כולל שלי ושל הילה הסייעת.

 

במהלך החודש, קיבלו הילדים כמה פעמים פתק ובו שם הילד שלו הם צריכים לכתוב משהו טוב.

  

(למאיה ש- את הילדה הכי חמודה בעולם. מליב)

בסוף החודש נתתי לילדים כמה לבבות וביקשתי מהם שיכתבו למי שבא להם, למשל לחבר. (זו משימה קלה מאוד למצוא את הטוב בחבר).

וכך הכנסנו לבבות לכיסים ומילאנו אותם באהבה!

לאחר שהוצאתי את כל הלבבות מהכיס, ניילנתי אותם עם התמונה של הילדים ועתה אצרף להם את הדף לתעודה".

   

אולי תתעניינו גם ב...

"שתתחילו ברגל ימין" - אבל באילו נעליים? נעלי עקב, ספורט, בלט או טיפוס?
את שיעור החינוך הראשון בתחילת השנה פותחת רחל ארליך בהציגה בפני התלמידים את התמונה הידועה של טביעת הרגל האדם על הירח ממשימת אפולו 11, ומיד מתפתח דיון בשאלה: א...
רעיונות מקוריים לפעילויות חינוכיות בשבוע העליות
מקבץ רעיונות מקוריים של מורים לפעילויות בנושא עליות ועולים
הסוד שבבקבוק
לקראת פתיחת שנת הלימודים הכינה לאה משולם, מחנכת כיתה ו' ורכזת שפה בבית הספר "אלימלך כנר" בפתח תקווה, משחק היכרות קליל ומשעשע המתאים לראשית השבוע הראשון או לס...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.